• |
ide | kryesore

Basha emëron Salianjin si drejtues politik të qarkut Korçë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Ervin Salianji është caktuar nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha si Drejtues Politik i qarkut Korçë. Ai zëvendëson në këtë detyrë deputetin Edmond Spaho, pasi ky i fundit u përjashtua nga partia.

Lajmi u konfirmua nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Ai tha se kryetari i PD-së, z.Basha ka caktuar si Drejtues Politik të qarkut Korçë deputetin, Ervin Salianji.


Në njoftim theksohet se Salianji do të jetë edhe Kryetar i Këshillit Koordinues të Qarkut, që është struktura e përhershme me përgjegjësi në organizimin elektoral dhe aksionet e veprimtaritë politike të PDSH-së në nivel qarku.

7 Comments

  1. Ishalla i ndreq salianji me griden punet ne ate qark ndryshe i ka punen pisk partia si nivel organizativ ashtu dhe ne ate te antarsise. Forca salianji

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu