• |
ide | kryesore

Mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus dhe 12 humbje jete në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1, 172 raste të reja me koronavirus nga 4, 021 teste të realizuara gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 12 pacientë kanë humbur jetën.


Ndërsa numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me COVID që është 250, 876 persona, ndërsa që nga fillimi pandemisë kanë humbur jetën 8, 166 qytetarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu