• |
ide | kryesore

Audio-përgjimi, Berisha: Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegël të partisë së krimit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të audiopërgjimit të Erion Veliajt i cili kërcënonte dhe fyente me fjalor rruge anëtarët e shoqatës Tirana. Berisha shkruan në Facebook se ky është një super skandal, ndërsa përgjimi bën autopsinë e narkoshtetit që kontrollon edhe SPAK-u. Edi Rama dhe vëllai i tij Olsi, shton Berisha, duan të marrin nënkontroll edhe FSHF-ë dhe të vendosin pushtetin absolut.

REAGIMI


Super Skandal!
Nje pergjim qe ben autopsine e narkoshtetit!

Kreu i Meduzes se bashku me Olsin kerkon te marre nen kontroll edhe FSHF dhe te vendos pushtetin absolut!

Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegel te partise se krimit!

Nga pergjimi del se Lal Plehu ne mbledhje perdori nje fjalor te ndyre prej halabaku!

Miq, mediat publikuan nje pergjim te nje takimi te fshehte, te zhvilluar dje te Lal Plehut ne te cilin ai ka pohuar me gojën e vet para anëtarëve të shoqatës së futbollit “Tirana” se e kontrollon ai drejtësinë dhe prokurorinë speciale SPAK.

Ne takim ai deklaron:

‘Jo UEFA e FIFA te zbrese, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi te zbresin nuk e ndalin dot luften time. Une do te bej çdo gje per t’ia nxire jeten ketyre me prokurori e SPAK. Tani edhe ne rastse duam te terhiqemi nuk terhiqemi dot sepse nuk terhiqen agjensite qe jane vene ne livizje, prokuroria eshte vene ne levizje’, – thote mes te tjerash Veliaj, qe implikon veten edhe me rende, duke u shprehur si me poshte:
“Futbolli eshte i vetmi ishull qe na ka mbetur pa vene nen kontroll.”

Ne vazhdim pergjimi nxjerre te gjithe fjalorin e ndyre prej rrugaci ordiner qe perdor ne takim Lal Plehut: “Po mir mer Sul (i drejtohet ish-futbollistit dhe ish-trajnerit te mirenjohur, Sulejman Mema, i cili eshte aktualisht kryetar i Shoqates Rajonale të Futbollit Tirane), që qesh me mu tani, po si ka mundesi qe jua ka marre dinjitetin, jua ka marre burrerine, si mund t’i presi robi k*qet dhe te sillesh si rrote k***, duke qene çun futbolli tere jeten?” – thote Lal Plehu, qytetari i pare ne fakt horri i pare me kollaro i Tiranes.

14 Comments

  1. Eshte strategji e Rames dhe zagareve te tij ta shtyje qeverisjen vetem me skandale.
    Ne kete menyre mendon se duke u bere te zakonshme, humbin thelbin e vete skandalit

  2. E mer Sale ku te rref ty. Ste plas kari as per futboll e as per Veliaj, gjyha shkon ku dhemb dhembi, te SPAK-u

    1. Po dhe si te duket SPAKU ty qe drejtohet nga Kryetari i Bashkise? Eshte normale? Te na rroje Rilindja dhe Kimete amerikonja!

  3. Mos nxirrni jashte konteksit nje bisede mes cunash. Sa te etur paskit qene per ta nxire kryetarin me te mire te bashkise dhe kryeministerin tone te ardhshem.

  4. foli prap plehu i vucidolit hahahah burgu te pret o kelysh i Beogradit do japesh llogari per gjithe krimet e tua dhe familjes tende prej orangutanesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu