• |
ide | kryesore

Beteja e Veliajt me kreun e FSHF-së, UEFA mbështet Armand Dukën

-Instant, Lajme, Sport, Të fundit

Edhe UEFA ka reaguar për ngjarjen më të nxehtë të momentit, ku presidenti Armand Duka po sulmohet nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj.  Insiticioni më i madh Europian i futbollit ka shprehur mbështetjen ndaj kreut aktual të FSHF-së, zotit Duka, menjëherë pas sulmit me eksploziv që iu bë shtëpisë së tij.

“UEFA eshte thellesisht e shqetesuar me zhvillimet e fundit ne futbollin shqiptar, dhe shpreh mbeshtetjen e saj ndaj Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit Armand Duka, ne vijim te eksplozivit te vendosur ne banesen e tij. Gjate muajve te fundit, ka patur disa raste te nderhyrje politike ne drejtimin e Federates shqiptare dhe ne procesin e saj demokratik zgjedhor, ne shkelje te hapur te Statuteve te UEFAs dhe kjo eshte qartesisht e paparanueshme. UEFA ka qene ne komunikim te rregullt me Federaten Shqiptare te Futbollit gjate ketyre muajve per kete ceshtje dhe nje delegacion i nivelit te larte do vizitoje per kete arsye Shqiperine ne javet ne vijim, per te diskutuar ceshtjet aktuale dhe per te ngritur shqetesimin mbi organizimin e sigurte te finales se UEFA Conference League 2022 ne Tirane, pare nga zhvillimet e fundit”, shkruan UEFA.

 


9 Comments

  1. Lajmi i fundit.Agasi,sekretari i kryeministrise,me porosi te shefit,u nis menjehere ne seline e UEFA-s,per” ni ceshtje te ransishme”.

    1. Ke nja 8 vite qe thau qe ‘ ka__n do hane te kuqt ‘ Po deri tani , ke 8 vite qe e ke ngrene sa krahu nga te kuqt. Kur te vish ti ne pushtet , ose do vdesesh si pasoje e moshes , ose do kerkosh vete ta hash prap se u mesove ti tani . Nuk te rri dot suma pa tu shpu nga te ktuqt.

      1. ju jeni kurva te lindura e si rrjedhoje te hani mune (se kari na duhet per ju e grate tuaja) o ju qifsha ropt mu ne verre

      2. Ku e futet koken ne 91 o morra te kuq , mos ki frike se historia perseritet . Po ama kete rradhe nuk do falim me mos e harroni .

  2. Te gjithe kta morrat e kuq nuk e heqin karin nga goja nga mjesi ne darke..per cdo gje llafi pare qe nxjerrin nga goja. Vesi del me shpirtin dhe keta e kan shit shpirtin per nje cope kar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu