• |
ide | kryesore

Kapen tre mina me telekomandë në Korçë, një i arrestuar

Arkiva, Lajme

Policia e Korçës ka sekuestruar tre mina me telekomandë ndërsa ka vënë në pranga një person.


“Në kuadër të operacionit “Remote”, u bë arrestimi i shtetasit I.B në afërsi të vendit Qfë-Plloçë ndërsa mbante me vete edhe 3 minat të cilat dyshohen se mund të përdoreshin për ndonjë ngjarje kriminale. 


Në bashkëpunim me Prokurorinë, po vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie të kundërligjshme dhe për vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të implikuar.” – njofton policia.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.