• |
ide | kryesore

VIDEO+FOTO/ Provokojnë tifozët serbë, shpalosin një varrezë me ngjyrat e Ukrainës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këtë të diel u zhvillua derbi i Serbisë mes Crvena Zvezdas dhe Partizanit të Beogradit një takim që të parët e fituan me rezultatin e pastër 2-0.

Diçka tjetër përtej rezultatit ka tërhequr vëmendjen e medieve ndërkombëtare. bëhet fjalë për një koreografi të krijuar në shkallët e stadiumit nga tifozët e Crvena Zvezda ku shfaqej një varrezë me ngjyrat e Ukrainës.


Kujtojmë se Gazpromi rus është sponzori zyrtar i klubit serb, Crvena Zvezda. Një gazetar serb shkroi se ajo koreografi nuk ka të bëjë me Ukrainën, por me rivalitetin mes dy ekipeve.

Gjithsesi ngjyrat e verdha dhe e kaltra të flamurit të Ukrainës nuk i përkasin asnjërës nga këto dy klube. Crvena ka ngjyrën e kuqe, kurse Partizani bardh e zi. ©LAPSI.al

Image

 

8 Comments

  1. Keta nuk kane per tu bere kurre njerez. Ky eshte denimi me i madh qe i ka bere zoti. Nuk ke pse miresh fare me keta se keta miren vete me veten te tregojne cfare lloj kafshesh jane

  2. Cfar mendimi kan pederastat dhe prostitutat patronazhist ?? Open bytha ashtu ballkan se u ngatrrova ?

  3. Keta (shumica è serbeve) jane njerez te vdekur shpirterisht e moralisht. Jane ne kembe vetem per ti bere temena kufomes Vucic. Gjynah si è kane katandisur kete popull kisha ortodokse e miloshevici.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.