• |
ide | kryesore

Berisha: Do të kandidoj për kryetar të PD, anëtarësia ka në dorë fatin tim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha konfirmoi sot se do të kandidojë për postin e kryetarit të Partisë Demokratike.


“Do të jem në garë të hapur dhe ftoj këdo që do të garojë të kandidojnë. I ftojnë ata që kanë ndërmend të krijojnë ekipin. Ju garantoj që do të jetë gara më e hapur që ka ndodhur ndonjëherë. Nuk vendos më Sali Berisha për veten e tij, vendosi 6 marsi, vendosi një lëvizje unike në llojin e saj ku anëtarësia merr në dorë fatin e partisë. Anëtarësia në dorë dhe fatin tim”, tha Berisha gjatë konferencës për shtyp nga selia e PD.Ai u rikthye në selinë e demokratëve pas vendimit të gjykatës për të njohur ndryshimet statutore të Kuvendit të 11 Dhjetorit.  ©LAPSI.al5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *