• |
ide | kryesore

‘Një botë e çuditshme ku të gjitha bëhen realitet’ / Ariana DeBose bën histori në Oscar 2022

-Instant, Paparazzi, SliderAriana DeBose fitoi çmimin si aktorja më e mirë në rol dytësor për “West Side Story” në Academy Awards. Ky është nominimi dhe fitorja e saj e parë për Oscar. DeBose është vlerësuar për rolin e saj si Anita në filmin muzikor. Ajo është gruaja e parë me ngjyrë që fiton në këtë kategori.

Kur DeBose doli në skenë, ajo me emocion tha: “Edhe në këtë botë të çuditshme ku jetojmë, ëndrrat bëhen realitet… faleminderit Steven Spielberg, ju jeni të mbërthyer me mua tani.”

LAPSI.ALLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *