• |
ide | kryesore

Kongresi i Partisë, socialistët nesër bllokojnë rrugë dhe sheshe në Tiranë për fjalimet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sipas axhendës së kongresit tw PS qw zhvillohen tw shtunwn nw Tiranw, ministrat do të flasin para nisjes së punimeve të tij, për prioritetet e dikastereve që ata drejtojnë duke u vendosur në pjesë të ndryshme të kryeqytetit. Fjalimet do të nisin pothuajse në të njëjtën kohë dhe do t’u drejtohen shtresave tw ndryshme.

Erion Veliaj dhe ministrja për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi do të vendosen pranë Sheshit Nënë Tereza.

Ministrat Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi do të kenë në fokus Integrimin dhe Politikën e Jashtme në fjalimet e tyre në një sallë në Pallatin e Kongreseve.

Çelja e punimeve të kongresit do të bëhet me fjalën e sekretarit të Përgjithshëm të PS Damian Gjiknuri në mesditë, për t’u pasuar nga Elisa Spiropali, Ditmir Bushati dhe Taulant Balla.

Kryeministri Edi Rama do të flasë në orën 12:35.

AXHENDA E PLOTË

Rinia dhe Inovacioni

Vendi: Ish-Kolonat mes Sheshit Italia dhe Sheshit Nënë Tereza

Folës: Erion Veliaj, Bora Muzhaqi

Integrimi dhe Politika e Jashtme.

Vendi: Sallë e Pallatit të Kongreseve

Folës: Olta Xhaçka, Niko Peleshi

Bujqësia dhe Siguria Ushqimore

Vendi: Sheshi Nënë Tereza

Folës: Frida Krifca, Arben Pëllumbi

Energjia, Mobiliteti, Mjedisi

Vendi: Sheshi Italia

Folës: Belinda Balluku, Mirela Kumbaro

Shëndetësia dhe Mbrojtja Sociale

Vendi: Bulevard

Folës: Ogerta Manastirliu, Delina Ibrahimaj

A)Çelja e punimeve të Kongresit (12:00-13:00)

12:00 – HAPJA E PUNIMEVE – Fjala e Sekretarit të Përgjithshëm të PSSH – Damian Gjiknuri.

12:05 -KËSHILLIMI KOMBËTAR – Elisa Spiropali-Paraqitje e rezultateve të procesit.

12:20 – HAPJA DHE FUQIZIMI I PS – Ditmir Bushati – Akademia, vizioni dhe roli i saj në përthithjen dhe zhvillimin e kapaciteteve në radhët e PS.

12:30 – PËRFAQËSIMI i qytetarëve dhe PËRGJEGJËSITË e mazhorancës – Taulant Balla.

12:35 – Fjala e Kryetarit të PSSH-së Edi RAMA.

B) Sesioni i punimeve formale

13:30 – Çelja e pjesës organizative.

13:35 – STATUTI – Prezantimi i paketës së ndryshimeve në Statutin e PSSH-së.

13:45-PROPOZIME për shtesa dhe përmirësime në draft statutin e PSSH-së. VOTIM i ndryshimeve në statut.

Ora 14:00- DIGJITALIZIMI – Prezantim i platformës së re digjitale për komunikimin me strukturat e partisë dhe publikun.

14:15 – DISKUTIME – Hapje e diskutimeve të lira nga delegatët e Kongresit.

15:00- MBYLLJA E PUNIMEVE TË KONGRESIT

SHËNIM: Paralelisht me diskutimet e lira, anëtarët e Asamblesë Kombëtare do të kryejnë në hollin e Pallatit të Kongreseve votëbesimin e Sekretariatit Ekzekutiv të PSSH-së.

III. Sekretariati Ekzekutiv i Partisë të marrë masat organizative për zhvillimin e Kongresit të Partisë në përputhje më kërkesat e Statutit dhe Librit të Rregullave të Partisë.


21 Comments

 1. Keta neser bejne bilancin se sa kane vjedhur keta 9 vjet dhe se si ta tejkalojne planin e hajduterise keto 3 vite qe u kane mbetur.

 2. Te gjith vendimet e medha per shtetin tone jan bere ne kongrese dhe mendoj qe njesoj te medha do jene dhe vendimet qe do merren neser.

  1. urrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………………………………
   te rroj partiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 3. Ky shtet ka nevoje perkete parti se po e verteton dita dites qe eshte zgjidhja e duhur per ta ngritur sa me larte shqiperine.

  1. Po reita,sa me lart ne sensin negativ.
   Lexo raportet nderkomtare,meqe i paske te trasha xhamat dhe nuk sheh realitetin.
   Sa keq,keshtu nuk perparojme kurre.

  2. Sindroma e Stockholmit.qiju nenen te thone baba.une per veten time ja kam qire nenen kesaj bande kurvash e kriminelesh.pty specie qelbesirash.edhe Pol pot do ju kishte zili per te keqijat qe iu keni sjelle ketij populli te mrekullueshem.

 4. Patronazhitet bolshevike ne aksion!
  Rruajani koqet rames dhe pastaj kthehuni mbrapsht, si dikur shokut enver

 5. Pas ketij demonstrimi gjasme jane me dhe per popullin,vjen 1 maji.
  Mos u habitni kur ti shihni ne parade si benin dikur,duke shpalosur arritjet,nga fitorja ne fitorje.
  Vetem demagogji,po tregojne se jane shume.
  Te luten mos ikin jashte edhe ata njerez te sakte qe kane ngele,se pastaj nuk do kene ke te spihunojne apo te vjedhin.
  Ha ha ha,do ia futin vetes,se vetem ate dine te bejne,mostrat.

  1. Boooooooo edhe ato gjysherit tuaj ne kongreset e Partise nuk i benin kaq elozhe Enver Hoxhes e partise se Punes sa c’i beni ju Ramazanit dhe Partise se kanabisit.
   Ptu fare robqiresh Miladin Popovici!

 6. si mund të komentoj ktu te haleja e lapsit që nuk aprovon asnjë koment? o ju qifsha reacen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *