• |
ide | kryesore

Lirohen 15 të arrestuarit për shitjen e mallrave kontrabandë në faqet online (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Të akuzuarit për shitjet online janë lënë të lirë. Për 8 prej tyre është caktuar masa detyrim paraqitje, ndërsa 7 në arrest shtëpie.

Në kuadër të operacionit “Faqet Online”, dy ditë më parë u vunë në pranga:


1. Erisa Ismaili
2. Klodian Vladi
3. Erjol Kaftirani
4. Jovan Qemeri
5. Pranvera Rrapushi
6. Estenela Kola
7. Erta Xhetani
8. Elona Rexhepi
9. Arlinda Dalipaj
10. Gentjan Lleshaj
11. Jonida Kromidha
12. Sara Rizaj
13. Shkëlqim Pelinku
14. Behar Bici
15. Rezarta Gjika

Gazetarja e Panorama, Nikoleta Kovaçi raporton se sot gjykata ka ndryshuar masat e sigurisë, duke i lënë ata të lirë.

3 Comments

  1. Po e keni kollaj o legena. Dergoni krimin ekonomik ne dogana dhe do shikoni mrekullira. Mos u merrni me te lodhur si keta. Po te doje gledis baxhella ju keput direkt por duket se ka pranuar leket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.