• |
ide | kryesore

Incidenti i Ramës në Gjermani/ Spiropali: S’e dinin me kë kishin të bënin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka komentuar incidentin e kryeministrit Rama të ndodhur në avionin e Lufthansa-s gjatë fluturimit nga Gjermania për në SHBA, ku kreu i qeverisë u detyrua të dilte jashtë nga avioni për shkak të mosvënies së maskës.


Në një intervistë për emisionin “Zonë e Lirë”, Spiropali deklaroi se “punonjësit e kompanisë ajrore nuk e dinin me kë kishin të bënin” dhe veprimi i tyre është shoqëruar me një ndjesë të mëtejshme nga kompania Lufthansa.


“E ka sqaruar Endri Fuga, kanë kërkuar ndjesë anëtarët e ekuipazhit. Lajmi është i vjetër, para shumë muajsh. Më duket krejt e parëndësishme tani, përderisa vetë kompania ka kërkuar falje. Këtu mbyllet.

Në kohë pandemie edhe pilotët edhe anëtarët e ekuipazhit kanë qenë të stresuar. Ky nuk është lajm për t’u mërzitur. Mesa kuptoj është një keqkuptim nga anëtarët e ekuipazhit që nuk e kanë ditur se me kë kanë të bëjnë”, – tha Spiropali.


17 Comments

 1. Nderkohe qe po te kishe qene ti, do ta dinin mire me cilen buçe do te kishin te benin!
  Buçet i njohin kudo…

 2. Kur e moren vesh se nuk kan te bejne me nje barbon rrugesh, e lane, e ushqyen dhe e hipen perseri ne avion si dhe i dhane jo nje po dy maska dhurate.

 3. Mund te kete femer me idjote se kjo.dhe burr me bythqir se rama qe vdiqen njerez per maskat e ktij ropqiri e vete se ve .

 4. Jane aq te ceket saqe ngushellohen me ” nuk dinin me ke kishin te benin”. Me pak fjale ky dylber ka thyer ligjin por duke qene se eshte kministri i shqipetareve i kane dhene nje shami per te mbyllur hundet dhe e kane mbyllur me nje “na fal”. Sa turp per ne qe prezantohemi ne bote me nje shkeles ligji serial. Turp per ne!

 5. Si gjithmone kjo zuska, rrene, gomeret qe i besojne hajdutit e hane, ata qe kane dy para men ne koke jo.Po pse moj hajdute nuk e din kompania ajrore se kush udheton me te. Te gjithe emrat e udhetareve jane te ne listat e kompanive per çdo linje, jo me k/min. si ky, sadoqe nuk e pjerdh njeri, kompania e ka ditur dhe mer edhe masat per sigurine e tije moj qelbesire, dhe te gjithe udhetareve te saj. Keshtu qe ju halete e hajduterise nuk keni asnje raport me te verteten,

 6. Gojet e njerzve thone qe tani kesaj ju ka shtremberuar goja nga qe.....Zoti na ruajtenga gojet e ligta !!!!🤮🤮🤮 thotë:

  Lavirja me by…,, e piset por tani me breke mendafsh i!!!!

 7. kto edhe me kalu edhe 200 vjet te tjera po fshatar mbeten imagjino cfar justifikimi nuk e dinin se me ke kishin te benin realisht keto fshatar nuk e dinin se me ke kishin te benin sepse jane mesuar me keto qenie pa pike karakteri si kjo kolonjarja a ersekare nga eshte zaten prandaj ska bo hajer ky vend se mot e jete e kane drejtu fshataret mundesisht ato gjys opingat

 8. Ju kujtoni se kjo eshte shushke budallaqe ? Gaboheni , me nje fjali qe tha dikur mori 5 milion euro , tani i fut edhe 5 te tjera dhe tjote ku te kam pa .

 9. Spiropidhi i 5 miljon evrove na ben edhe si pidh vip. Ne fakt meshkukt i rrinin larg pasi kujtonin se ishte travestit.
  I betmi qe mund ta merrte per grua ishte majmuni qa ka sot burre. Salarjoni i tubit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.