• |
ide | kryesore

Pranimi i ankimimit të Alibeajt/ Gaz Bardhi ‘zhvesh’ Berishën nga kundërshtitë, duke i cituar fjalët e veta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazment Bardhi reagoi pasi u pranua apelimi i Enkelejd Alibeajt nga gjykata për vendimin që njohu Kuvendin e 11 dhjetorit të Sali Berishës.

Pasi dha leksione se si duhet dhe nuk duhet të jetë gjyqësori, Bardhi citoi Sali Berishën në reagimin e tij në rrjetet sociale.


“Siç ka thënë edhe Sali Berisha më 25 Mars: Vendimet e gjykatave zbatohen, nuk mund te komentohen, nuk mund te sulmohen. Nuk mund të kesh dy standarte, kur na pëlqen vendimi e zbatojmë, kur nuk na pëlqen e sulmojmë.” – shkroi Bardhi.

Lexo më tej: Gjykata pranon kërkesën e Alibeajt, Berisha akuzon Yuri Kim për ndërhyrje në proces 

Njeriu besnik i Lulzim Bashës bëri edhe interpretimin e tij mbi kundërshtitë që lidhen me apelimin që Alibeaj i bëri vendimit të marrë më 25 mars nga gjyqtari Agron Zhukri, që njohu Kuvendin e Sali Berishës.

“Për qartësi të opinionit publik, dua të sqaroj se palë në një proces ku shqyrtohet kërkesa për regjistrim të një statuti të një partie politike, është vetëm PARTIA POLITIKE, ndërkohë se kush e ka të drejtën e përfaqësimit e cakton gjykata në çështje themeli.” – deklaroi Gaz Bardhi. ©Lapsi.al 

17 Comments

        1. “There’s only one government that is circling the planet with hundreds of military bases, continually working to destroy any nation who disobeys it, and has spent the 21st century killing people by the millions. It isn’t Russia. It isn’t China.”

  1. Humor dhe ironi din te bejne te gjithe por ti nuk je per humor dhe ironi je per vota. Kujtonse ke vota? mejdani e tregoi sesa vota ke o bardhi .prandaj leri fjalet dhe bashkohuni te gjithe kunder kuçedres te babezitur .

  2. Politikat e ambasades amerikane ne kohet e sotme jane te perqendruara ne mbeshtetjen dhe promovimin e askepkteve te ndyshme te homoseksualizmit dhe ndryshimeve te gjinise me nje fjale perversiteteve njerzore. Shikoni se cbehen ne USA sot kur te majtet drejtojne, do ju vije per te vjelle.

    1. Moli,hajt pra te mbyllim prape kufinjte e te kthehemi nga koreja e veriut dhe me ne krye shokun Sali te luftojme imperializmin amerikan…

  3. Kemi dëshmi të dhënë nga vetë drejtuesi çek i CEZ- shpërndarje ku thotë se: Ismailaj u ofrua si një njeri i Metës dhe Berishës në këtë biznes. Kemi një vizitë të Metës dhe Ismailajt në Pragë në fundvitin 2010 ku u takuan në një takim pa protokoll me dy drejtuesit më të lartë të CEZ Group dhe pak ditë më pas kemi një vendim të ERE-s të datës 7 dhjetor 2010 i cili ul çmimin e shitjes së energjisë nga KESH-i tek CEZ-i nga 2.03 lekë/kwh në 1.48 lekë, duke sjell një dëm jo me pak se 30 milionë euro në vit.salihu te ka perdhunuar fisin per 30 vjet o ALDO shpellkari me i ri ketu te lapsi,ta ka shkerdhyer ty fisin,ne te tjeret kemi vite qe e kemi cuar per skrap salih karaxhicin

  4. Aldo ty ta paska qi te gjithe rracen mesa po kuptoj se qeke shume i ngarkum. Shqiptareve dhe shqiperise vetem sa i ka bo dom, po sa per te qimen e rraces mos e maj mendjen aty ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.