• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama pi ujë nga çezma, por Tabaku i nxjerr dokumentin: Lali akoma e ble

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka sfiduar deputeten e PD-së, Jorida Tabaku, pas debatit që patën në Kuvend sa i përket konsumit të ujit të pijshëm në çezmat e shtëpive në Tiranë.

Pas komenteve të deputetes demokrate se uji në Tiranë nuk është i pijshëm, kryeministri Rama tha se ai do të pijë ujë nga çezma dhe videon do e postonte në “Tik-Tok”.


Dhe këtë të premte nuk ka vonuar kur është shfaqur Rama që ka postuar një video duke pirë ujë çezme (ndoshta në shtëpinë e tij).

Pas kësaj videoje pa reaguar Tabaku që ka publikuar një dokument të Bashkisë Tiranës ku tenderohet blerja e ujit për bashkinë e Tiranës.

“Lodhet ER me propagandë, ja prish filmin EV! Kur qenka uji 24 orë në cdo familje tiranse pse Bashkia Tiranë ble 200,000 Euro ujë të pijshëm në vit për stafin e Bashkisë?”, – shkruan Tabaku.

5 Comments

  1. Rames i ka shterruar gjithcka, ben batuta dhe shfaqie banale si kjo e ujit. E kuptoni sa idiot i konsideron ai shqiptaret te cilet perballen cdo dite me ujin e papijshem ne rubinetat e tyre dhe ky si prestligjator tenton qe shqiptaret te pijne ujin e piset duke mbyllur syte te imagjinojne se po pijne goten e uji te Rames.

  2. Na qeveris nje cift hajdut i rrethuar nga nje bande kriminelesh!!!’nCfare Fati !!!🤮🤮🤮 thotë:

    Po per te vjedhur kudo dhe cdo gje eshte i semure?Dhe kleptokracia eshte semundje dhe e trasheguar !!!’Po dhe “gruaja e tij” hajdute eshte !!!!!’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.