• |
ide | kryesore

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

-Instant, Arkiva, Lajme

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter është ndjerë në orën 17:01 në jug të prefekturës së Heraklionit në Kretë.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 9 kilometra në lindje të Miamos në Heraklion dhe thellësia fokale e tij ishte 5 kilometra.


Greqia ka pasur një aktivitet të lartë sizmik gjatë këtyre ditëve pasi janë raportuar disa tërmete të madhësive të ndryshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.