• |
ide | kryesore

Zbulohet një tjetër varr masiv në Bucha, zbardhen detaje tronditëse

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Kievit ka bërë me dije se ka zbuluar prova të një varri tjetër masiv në Bucha, me frikën se trupat e Putinit po kryejnë krime të tmerrshme lufte.


Bucha është bërë sinonim i akuzave për krime ruse gjatë gjithë luftës, pas raportimeve të shumta për vrasje masive të civilëve të cilët pas largimit të trupave ruse nga qyteti, u zbuluan të shtrirë në trotuare, por jo vetëm, raportoi The Sun.


“Janë gjetur tre trupa në një gropë, të vrarë brutalisht nga ushtarët rusë. Secili i qëlluar në kokë. Duart e viktimave ishin të lidhura, rrobat ua mbulonin sytë dhe disave iu kishin zënë goja. Në kufoma ka gjurmë torturash”, tha policia në një deklaratë.


4 Comments

  1. Ju te lapsit sikur keni qene media relativisht kunder shpifjeve, trilleve e falsitetit. Mesa duket ju paskan hedh edhe juve ndonje kocke keta neoliberhalet e sotem…… edhe CNN ja keni kalu….. . Ju dhe sycka e qimit jeni bere si kandili ndricues i partise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *