• |
ide | kryesore

Përfitoi para me skemën e mashtrimit, arrestohet 44-vjeçari në Sarandë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Sarandës ka arrestuar një 44 vjeçar për veprën penale “Mashtrimi”. Blutë njoftojnë se shtetasi Eglentin Çuni, 44 vjeç, akuzohet se kërkonte të përfitonte me anë të mashtrimit, shumën prej 200.000 lekësh të rinj, nga familjarët e shtetasve K. R. dhe E. (A.) R.

“Nga veprimet hetimore rezulton se shtetasi E. Ç., kërkonte të përfitonte me anë të mashtrimit, shumën prej 200.000 lekësh të rinj, nga familjarët e shtetasve K. R. dhe E. (A.) R., me pretendimin se 44-vjeçari kishte ndikuar në vendimin e dhënë nga Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për t’i proceduar në gjendje të lirë shtetasit K. R., 34 vjeç dhe E. (A.) R., 39 vjeç


Shterasit K. R., 34 vjeç dhe E. (A.) R., 39 vjeç, më datë 08.05.2022, në Delvinë, dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj 2 punonjësve të ujësjellësit dhe më pas u kanë dëmtuar edhe automjetin e ujësjellësit që kishin në përdorim. Si rezultat i këtij operacioni u sekuestrua në cilësinë e provës materiale shuma prej 200.000 lekësh të rinj, një celular dhe një automjet.”, thuhet në njoftim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu