• |
ide | kryesore

Turisti i plagosur te mali i Çikës transportohet me helikopter drejt Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një turist ka lëshuar sinjalin SOS , pasi është rrëzuar dhe ndodhet i plagosur në majën e Qores në afërsi te malit të Çikës.

Në ndihmë te tij kanë shkuar forcat e policisë së Deltës së Orikumit por dhe një helikopter. Turisti sapo është transportuar drejt spitalit në Tiranë, pasi ka thyer këmbën.


Të tjerët po shkon policia t’i shoqëroj për në Vlorë.

Mësohet se ishin gjashtë të rinj nga Holanda të cilët po bënin ngjitje në majën e Qores, teksa njëri prej tyre ka rënë dhe ka dëmtuar (thyer) një këmbë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.