• |
ide | kryesore

Alibeaj pjesë e farsës së Ramës për Presidentin e ri: Transparenca është ilaçi kundër çdo lloj pazari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nesër është vendosur që mazhoranca dhe opozita do të ulen për të negociuar për zgjedhjen e Presidentit të ri. Raundi i dytë i votimit është caktuar për në 23 maj. Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj u shpreh se nuk ka rëndësi emri, por procesi në fillim.

“Cdo diskutim për çështjen e presidentit të bëhet me media. Vetëm transparenca është ilaçi më i mirë kundër cdo pazari dhe kjo është një gjë që ju dhe publiku e do. Për këtë arsye është fare e thjeshtë, nesër në orën 10 jeni të ftuar për të parë për diskutimin. Po ta lexoni me kujdes platformën është e arsyeshme që i shërben interesit publik. Duhet një proces në interes të shqiptarëve, një proces parlamentar që të cojë aspiratën e qytetarëve për qytetarin e parë të shqiptarëve”, u shpreh Alibeaj per mediat.


Ai dhe përfaqësues të tjerë të opizitës janë bërë pjesë e farsës së Edi Ramës për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit.

9 Comments

  1. Neser me Ballen, Alibeajn dhe shpurat perkatese, madje me propozim te ketij te fundit mund te vije kushdo qe deshiron te propozoje kandidature presidenciale, se hapet pazari i gjelave, si ai i Baldushkut….

  2. vetem ne Shqiperi ndodh qe mediat kryesore te vendit te jene te kapura nga nje person i vetem. Prej shume vitesh tashme sulmohet rregullisht, si neper portale e ashtu neper studiot televizive te darkes, kushdo qe ketij personi i del perpara. Vetem nqs je me te nuk prekesh e cenohesh nga mediat, ne qoftese je kunder ti apo dhe ne qoftese je thjeshte asnjanes, shpallesh “armik” e germohen deri ne shpifjet me te ulta kunder teje. Nje pershtatje e fashizmit “Par Excellence” ne vitin 2022.

    1. Maloku eshte shqiptar o shkerdhe.une jam jugor e keqeverisje si kjo e tanishme,nuk me kane zene syte.te dy prinderit e mi marin 21000 leke te reja pension qe nuk i dalin as per ilace.paguan rreth 2milion leke te vjeter per kovidin e nuk moren as edhe nje qindark nga kelyshet e kuq.ik qiu tani e mos na caj karin me jugor e verior.mut

  3. pra, vendosa t’a shkerdhej publikisht, tha ky, per me i heq alibine robve qe mendojne se ndoshta po e shkerdhej

    cun pragmatist na dul

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.