• |
ide | kryesore

Zgjedhjet për kryetarin e PD, përfundon procesi në Bashkinë e parë të vendit (Rezultati)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar procesi i numërimit në degën e parë të Partisë Demokratike.

Raportohet se në Roskovec kanë votuar në total 476 anëtarë të Partisë Demokratike.


Mësohet se Berisha ka marrë 433 vota, ndërsa Ibsen Elezi 39. Katër vota të tjera kanë dalë të pavlefshme.

5 Comments

    1. Kan votuar 376 Berisha ka mar 476 matematiken demokratet e din per mendesh shkollen e kan ber naten si luli 7×7 .

      1. Bojkotimi i votimit për Berishën është një referendum i heshtur kundër tij. Edhe vetë mbështetësit e tij, e kanë kuptuar se nuk kanë më asnjë motiv të rikthejnë pas 32 vitesh në krye të PD njeriun që i ka sunduar për 32 vite, duke i shkaktuar trauma jo vetëm PD, por dhe gjithë Shqipërisë.

  1. Gallate e modhe o Lapsi, paskan votuar 376 dhe votat e numuruara nga kutia 472. Kutite e Sale mashtrusit vazhdojne te pjellin vota dhe dalin me shume se hudhen. Turpi ju mbulofte si dheu arkivolin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.