• |
ide | kryesore

DHUNA/ Plagosen 6 policë, arrestohen dhjetëra tifozë të Romës dhe Feynoord

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qendra e Tiranës ka parë disa orë terrori për shkak të huliganëve holandezë dhe italianë, të cilët kanë ardhur në Shqipëri për finalen e Conference League mes Romës dhe Feyenoord.

Huliganët janë përplasur fillimisht me njeri – tjetrin dhe më pas me policinë e Tiranës.


Të njëjtat burime thanë se janë shoqërar dhe ndaluar dhjetëra tifozë të Romës dhe Feynoord. 

Nga burime mediatike mësohet se deri tani janë 6 policë të lënduar dhe 13 huliganë të plagosur në spital. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Ta digjnin tere qytetin sekemi qeveri Shkerdhate dhe popull debil qe ju serviloset te huajve.Jane te dashur thane hollabdezet dhe tani jua shkerdhyen rracen jua dogjen qytetin. Tregohuni liberal, mikrprites se kari do hani o popull frikacak qe jeni trima vetem per te vrare njeri tjetrin. Te kidhin vajtur ne Serbi apo Greqi keta do ju isjte prere Koka. Ngrihuni wijuani rrobte ketyre te huajve dhe qeverise qe i solli keta. Tsni tu paguajme dge faturat e Spitaleve

  2. Te mesoje ky popull sesi hidhet qeveria, jo me kenge por me guxim dhe e con policine ne te semes. Ku jane kurvat e rilindjes, jo dhune jo dhune.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.