• |
ide | kryesore

Çudirat e kabinetit “Rama 3”, zv.ministri i dytë që rikthehet në po të njëjtën detyrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me propozim të kryeministrit Rama, Këshilli i Ministrave vendosi sot emërimin e Hantin Bonatit zëvendësministër të Infrastrukturës dhe Energjisë. 

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.


Bonati e ka mbajtur këtë detyrë nga 2017 në 2021 kur u emërua drejtor i AlbControl. Rikthimi në këtë detyrë është disi i cuditshëm. Kohë më parë Rama bëri po të njëjtën gjë me zv.ministren e Jashtme, Artemis Malo.

Dhe sic e ka nisur nuk është cudi që të rikthejë edhe ministrat në po të njëjtat ministri që kanë pasur përgjatë 8 viteve. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.