• |
ide | kryesore

Asnjë humbje jete nga Covid-19 në vend, shënohen 59 raste të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 489 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Ndërkohë mësohet se janë 301 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.


Janë shëruar 35 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,605 që nga fillimi i epidemisë.


Statistika (5 Qershor 2022)

Raste të reja ditore 59

Të shëruar në 24 orë 35

Të shtruar në spitale 5

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 489

Testime totale 1,831,874

Raste pozitive 276,403

Raste të shëruara 272,605

Raste Aktive 301

Humbje jete 3,497

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.