• |
ide | kryesore

Berisha: Rama në Bruksel flet 5 herë më shumë për Serbinë sesa për Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, nga takimi i dytë me Shoqërinë Civile dhe Frontin për Shpëtimin e Shqipërisë, akuzoi Edi Ramën se shkon në Bruksel dhe flet për Serbinë e jo për Shqipërinë e Kosovën.


“Kjo është një qeveri e cila me vendimet e saj ngushton çdo ditë e më shumë lakun në qafën e qytetarëve të vendit tonë. Një qeveri e cila në rrafshin atdhetar, shqiptar, vendos për t’i thënë ‘Jo’ ose ‘Po’ ftesës për në Bruksel duke mos përfillur asnjë institucion shqiptar, as presidencën, as parlamentin, por na informon se u lidha me Aleksandar Vuçiç. Në fakt u lidh pasi mori vendimin. Një qeveri që shkon në Bruksel dhe flet 5 herë më shumë për Serbinë se sa për Shqipërinë, kurse për Kosovën e ka ndaluar të thotë një fjalë të mirë për të, ose të bëjë avokatinë e saj”.


41 Comments

 1. Po cfar flet more non grataaq sa ka bere rama te besh ti per shqiperine se te kemi pare shum mire kur ishe ne pushtet ku ja u ke pi gjakun dhe i ke vjedh gjith shqiptaret

 2. Rama normale qe do flasi si per serbine dhe per shtetet e tjera sepse mendon te bashkepunoje dhe te krijoje maredhenie sa me te mira me shtetet e ballkanit te hapur jo si ty qe kur ke qene ne qeverisje nuk dije te bashkepunoje me ndonje shtet por kishe hallin vetem te v

 3. Rama normale qe do flasi si per serbine dhe per shtetet e tjera sepse mendon te bashkepunoje dhe te krijoje maredhenie sa me te mira me shtetet e ballkanit te hapur jo si ty qe kur ke qene ne qeverisje nuk dije te bashkepunoje me ndonje shtet por kishe hallin vetem te vidhje kriminel

 4. Po rama po e con vendin drejt zhvillimit dhe jo ti o sali se kur ishe ti ne krye te shtetit si solle asgje te mire ketij vendi por shihje vec interesat e tua

  1. Rama e ben vetem per anen ekonomike paktin me serbin dhe ska lidhje as me luften e as me politiken qe ta merrrni vesh njeher e mir

  2. Turp na vjen ne dhe duhet tju vije dhe ju felliqsira se jemi ne vendin e shtate ne bote per kanabisin,vendi me i varfer ne rajon,me korrupsionin me te larte dhe gjitha te keqijat.
   Keni ndonje aspekt per te cilin duhet te jemi krenare? Une mundohem te kerkoj po nuk me vjen asnje.

 5. Nuk e kuptoj si mund te merren per baze fjalet e nje personi non grata si Saliu. Ka marre fund si politikan.

 6. Karakurva mavi i keni komentet c’do 1 minute ju shkerdhefte Kina,India,Afrika e zeze c’fare ju permban pragu,por ju se keni problem . Ne fund ti japim nje qirje te mire fare ne “shpellkaret” Gezuar

  1. Nje zgjebs bilevockel rilindas shkruan me disa emra. Sala ju rras karin e malokut te gjitheve ca ju kap pragu shpis. Degjuat more pederasta te vegjel!!!

 7. Rama ka ber dhe ben te njejtat gjera qe ke ber dhe ti o Sale, me nje fjal sundon dhe vjedh. Duket banale kjo Po i ka rrenjet thell ne histori. Ne jemi popull qe krenohemi me vjedhjen. Edhe me par keshtu ka qen. Madje kjo gje eshte edhe ne disa zakone te vjetra dasmash. Psh, per te treguar zotesin e fisit, krushqit kur shkonin te shpia e nuses per ta mar, mundoheshin te vidhnin ndonje send. Njerezit e nuses duhet te ishin vigjilent dhe nqs e kapnin, tregonin qe ishin akoma me te zot. Keshtu qe … kush vjedh me pak.

 8. Malok qesharak…te shkerdhefsha ate shpellaren qe te polli me Karaxhicin ty dhe shpellaret qe te vine pas Do e shofim ne dt 7 sa te vlen lekura …

 9. Çfarëdo që bën Berisha, përfundon në fund me llumin e vet, me një klan veriorësh idiotë rreth vetes, me një idiot që i mban çantën, që e quan sekretar të Përgjithshëm, me disa të lajthitur që ngatërrojnë rolet me dëshmorë në Teatër, me rolet në skenën e Saliut, dhe me disa konspiracionistë që nisen të flasin kundër qeverisë e përfundojnë të flasin kundër vaksinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.