• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ Rriten rastet e infektimeve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 64 raste të reja me Covid-19.


Raste të vdekjes s’janë konfirmuar,  ndërsa janë shëruar 12 pacientë.


Numri i rasteve aktive ka arritur në 322.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit, Ministria ka thënë se janë vaksinuar 63 qytetarë.


1 Comment

  1. ju qifsha robt media e ndyre sorrosiane, pse boni propganaden ekurvave qe shesin teste dhe vaksina o ndyresira o rrace e ndyre e qenit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *