• |
ide | kryesore

Bashkëshorti i ish-ministres: Rama është bullizues me vartësit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PSD-së në Kosovë, Dardan Molliqaj ka komentuar raportin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe atij të Shqipërisë Edi Rama.


Molliqaj që është edhe bashkëshorti i ish-ministres së arsimit, Besa Shahini thotë se Rama është bullizues dhe këtë e tregoi edhe gjatë takimit që mbajtën të dyja qeveritë në Prishtinë.“Unë kam problem me Ramën. Mendoj se është i papranueshëm bullizmi i Edi Ramës ndaj Albin Kurtit që u ushtrua këtë herë. Ai e ushtroi bullizmin edhe ndaj ministrave.

Këtë e bën edhe ndaj ministrave të tij. Por besoj se problemi qëndron diku tjetër. Qëndron në faktin se ky bashkëpunimi Kosovë – Shqipëri është problem për dikë”, – tha Molliqaj.

Molliqaj njihet edhe për qëndrimet kritike që mban ndaj Albin Kurtit për të cilin tha se tashmë është bërë “kosovocentrik” dhe se tek ai e gjejnë strehën kosovocentrikët që të sulmojnë Ramën”.

“Besoj që të dy kanë përgjegjësitë e tyre, por Kurtit po i konvenon. Ai ka ndërruar gëzofin ose ata që e vesh veten. Nga një nacionalist shqiptar është bërë kosovocentrik. Pasi fitoi u bë.

Tash e ke vërejtur, ata që janë kosovocentrikë, unë nuk jam, por kanë të drejtë njerëzit të jenë, kanë gjetur strehë të Kurti për ta kritikuar Ramën. As Ramën nuk e kritikojnë për atë arsye. Por duan ta sulmojnë Shqipërinë” – tha Molliqaj në T7. ©LAPSI.al3 Comments

  1. He more Mudhiq , shikoje a ta ka bullizuar Besen , se per Albinin , s’eshte gajle , se e keni shite bothen , e kur ta shesish bothen , bullizohesh e cfare jo .

    Ec more hajn e Bal Decanit , shko qiju te Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *