• |
ide | kryesore

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Para parlamentit, deputeti demokrat Belind Këlliçi ka reaguar mbi deklaratën e mëparshme të Enkelejd Alibeaj për protestën e 7 korrikut. Në fjalën e tij për gazetarët, Këlliçi tha se fjalët e Alibeaj janë absurde dhe se çdo shqiptar ka të drejtë të protestojë. Sipas deputetit, kushdo që tenton të mbysë zërin e qytetarëve është pro Ramës.


“Më vika keq nëse kjo ka ndodhur. Është absurde nëse kjo thirrje është bërë. Çdo shqiptar ka 1001 arsye për të dalë në protestë, kushto që do të mbysë zërin e qytetarëve është në shërbim të qeverisë. Alibeaj apo çdo deputet i zgjedhur nga 25 prilli jemi zgjedhur për të qenë opozitë përballë Ramës, jo me Ramën. Është absurde që të shkojmë në drejtim të gabuar. Nuk ka fuqi, zero. Nuk e kam parë deklaratën por më duket absurde”, tha ai.


 

 

6 Comments

  1. o Kllic, e rregullove muhabetin me Salen se sikur ste pjerdh me fare kohet e fundit. Tani po ben gar se kush ja lepin me fort Babes, mbase rifiton favoret e Babes. Eh mor djal, sa te thella jan keto pun.

  2. Ik o Kellic se e pan gjith shqiptaret se si te degjeneroi Sala. Mendoje se do kapje ndonje thel te mir po more gishtin e mesit nga doktori.

    1. Po me Kellicin c’fare keni ,por ju as per kurva nuk vleni. Grate dhe gocat u shkelyn tu u shkerdhy , ju jeni ne gadishmeri per ti sherbyer rilindjes. E kuptoj qe se keni problem se ne “shpellkaret” ju shkerdhejme robt para mbrapa por tani e tutje duam tena paguani. Per gojore dyfish

      1. o suflake, sec pati me Kellicin pyt doktorin se ai e di me mir. Mos shaj te tjeret se nqs shan do te thot qe e pret te ta kthjen dhe te ta qin listen e dasmes te gjith me rradh sic e ke qef o pervers i degjeneruar. Dukesh qe je nga ata qe eskitohesh kur te shajn nga grat e familjes dhe fisit po kujdes se do bish ndonjeher ne derras te kalbur dhe do marresh me shum se sharje.

  3. Edvin droga,Ilir flori dhe Sali matrapiku jane kane qene e do jene gjithmone bashke,mbajne njeri tjstrin e vjadhin me ralle.RROFTE PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.