• |
ide | kryesore

Pjesëmarrje e madhe, nis protesta e opozitës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mijëra qytetarë e mbështetës së Partisë Demokratike i janë bashkuar protestës së 7 korrikut të thirrur nga Sali Berisha. Kjo është protesta e parë e tij qysh prej kur mori drejtimin e PD-së ndonëse ka ende një proces gjyqësor që s’ka përfunduar. Shumë deputetë të grupit parlamentar i janë bashkuar gjithashtu Berishës.


Protesta është kundër qeverisë dhe krizës së cmimeve që ka krijuar vështirësi të jashtëzakonshme për shumë familje shqiptare. Ndërkohë ditët e fundit kanë dalë në dritë edhe fakte të reja për aferën e inceneratorëve.


Shumë kompani private të regjistruara me emra pensionistësh kryenin transaksione fiktive për të përfituar paratë nga buxheti i shtetit. ©LAPSI.al

38 Comments

  1. Elsa,Tosi, Rei, Ymer Ervin, Rei, Koli, Miri,Titi, Blerim, Luan, Roi, Tosi, Enkel, Fatik, Islam, Fredi, Noku,Nazim, Olsa, Ademi, Fredi, Klaus, Skenderi, Ergi, Dritan, Mondi, FatjonIgli, Klodi, Poli, Dario, Arber, Qazim, Elton, Ana, Era, Landi thotë:

   Mos na e vini re, jemi vetem pabuksit e bodrumit, qe ushqehemi me leket e vjedhura te tenderave. Nuk kemi punuar kurre, kalojme ditet duke pire hashash ne stallat qe beri Valiaj kudo neper tirane..Na e beni hallal nuk jemi mire nga trute, e bejme per buken e gojes..

 1. Proteste nongratash dhe halabakesh. Shum turp qe realizojne protesta te tilla te dhunshme qe skan asnje qellim te mire nenvete

  1. Megji angazhimin e qarqeve antishqiptare dhe parate e krimit, Ilir floriri ka mbledhur me teper protestues, Basha po se po.

 2. Dolen kta ju lutem mos u trembni se na kane dale nga kopshti zoologjik padashje dhe do shikoni cirk vetem per pak minuta sa ti mbledhim te gjithe

 3. Po kur mbledh saliu bashke dhe genjen nje tuf me militant tregon ne cfare gjendje te keqe ndodhet partia demokratike

  1. Spo marrin vesh keta qe saliu do ti shfrytzoje per interesat e tij dhe si intereson per te ardhmen e tyre apo te shqiperise

 4. Po per ça qellimi po protestoni . Cmimet jane ngritur ne gjithe boten dhe nuk ngrihet njeri te protestoje dhunshem

 5. Shum turp te jemi pjese e kesaj proteste te organizuar nga nongrata qe e kan shkatrruar vendin per shum vite dhe vazhdojne ta bejne

 6. Protest per budallenjsh shife si bertasin sikur jane andej ne fshat o sale cfare i ke dhene te pijne mo te bardhe hahahahaha

 7. Po si mund te dalesh ne protest me nje kriminel si sala. Se kuptoj si ka fuqi te merret me politike kur vajti 90 vjec . Shko o sale bej not se sje me per ket pune

 8. Uu po ket altin goxhaj nga e gjetet ju lutem i thojni se 7×7 bejn 49 jo 42 hahahahahhah se mos ma ngaterron dhe ky

 9. Per ca po behet kjo protesta tani?
  A skeni turp qe dilni mijra veta dhe protesoni ne krah me nje kriminel qe do vetem ta shkatrroj shqiperin dhe popullin

 10. Po akoma ska hyr ne burg ky krimineli po dhe guxon te dale ne proteste dhe te shturet sikur i intereson shqiperia

 11. o sali po esht turp peer faqe te zez te perdoresh popullin per gjerat e tua personale e per korrupsionet e tua !

 12. si nuk diten nje here keta njerez te bejne ate qe duhet vertete.po si mund ti dalesh ne krah nje njeriu qe vetem ka shkaterruar shqiperine ton

 13. Nje kriminel si sala ska te drejte te ece ne rruge jo me te dale e te protestoje me njerezit a thua se po kerkon te drejtat e tyre

 14. berisha nongrata na del e ben sikur e don kte popull duke i nxjerre ne proteste kunder njeriut qe e ka ringritur kete vend.

 15. Gjeja e duhur per nje proteste paqesore do te ishte nese nuk perfshiheshin partite politike dhe jo me te kete ne krye te saj nje njeri te cmendur si Saliu.

 16. Hapni pak mendjen ju me lart,mendoni per veten tuaj HAPNI SYTE !KAQ JU DUAM DHE JU!!!!! thotë:

  Te gjithe me siper (nuk jane me shume se 3-4 persona) keni kete pergjigje :Spiropali ,Veliaj, Balluku , dhe te tjere qe ju paguajne me cent turp per ju ose niveli juaj duket se eshte zero!!!!’Qe sot ju ta kuptoni Spiropali Balluku dhe te tjere hajdute bashke me kryehorrin nuk e kane gjumin te lehte duke filluar qe sonte DHE PSE FLENE N E THASE ME MILIONAT

 17. shkodranët kanë kuptuar se kjo protestë është vetëm për interesin personal të Sali Berishës dhe të asnjë shqiptari tjetër.

  Koha e mashtrimeve me furgonë dhe autobusë, të mbushur me militantë dhe administratë ka përfunduar, shqiptarët dhe shkodranët e dinë mirë këtë fakt pasi e kanë vuajtur në kurrizin e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.