• |
ide | kryesore

Reagon Yuri Kim: Me rëndësi që protesta të jetë paqësore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pak para nisjes së protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha që do të nisë në orën 19:00 para godinës së qeverisë.


Kim shprehet se është e drejta e qytetarëve të protestojnë. Ajo theksoi se me rëndësi është që të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore.


“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim.

6 Comments

  1. Një ambasadore që mbron klikën kriminale të Ramës dhe që ka përkeqësuar shumë imazhin e SHBA ne Shqipëri.

    Kujt i shërben kjo ambasadore ?

  2. Cfare po i hyn myth zonjes Ambssadore cfare bejne qytetaret e nje vendi te caktuar, apo ne cilesine e zedhenses se qeverise. Ta pyes dikusg si ishte 6 Janari i vitit te kaluar ne 🇺🇸 Qenie e peshtire qe mbron nje qeveri kriminale.

  3. KRESHNIK SPAHIU KA FUT BYTHEN NE KAR YMER GELBAZA KELLIRES DHE FRROK CUPIT thotë:

    KRESHNIK SPAHIU PER TU DUKUR AMERIKAN JAFUT KARIN NE BYTH VELLAIT TE KIMETES HSHA HAHA

  4. paqsore do jete Zj Kim se nuk ja mban shpellarit vucidolit te beje ndonje rremuje Ai eshte frikacak por i ndyre si te gjithe frikacaket

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.