• |
ide | kryesore

Policia harron gëzhojat në vendin e vrasjes së 3-fishtë në Fushë Krujë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas largimit të perimetrit të sigurië mediat u lejuan të afroheshin në mbikalimin e Fushë Krujës ku u vranë 3 përsona mesditën e së dielës. Pervec mbetjeve të makinës së djegur, gazetarët kanë gjetur në vendin e ngjarjes edhe gëzhoja të plumbave të përdorur nga autorët.


Kjo tregon edhe një herë mungesën e profesionalizmit të ekspertëve të policisë që lënë në vendin e ngjarjes prova të vlefshme të saj. Diklen Vata, Besmir Hoxha dhe Brilant Martinaj, mbetën të vrarë në këtë atentat.


Dyshohet se 4 kanë qenë autorët të cilët ndodheshin në makinën tip “Volsëagen Passat” që qëlluan me breshëri plumbash mbi makinën e viktimave. Hoxha dhe Martinaj u shkrumbuan në makinë ndërsa Vata arriti të dilte i gjallë nga makina, por autorët janë kthyer dhe e kanë qëlluar duke e lënë të vdekur.

Në vendngjarje janë gjetur rreth 50 gëzhoja. Në makinën e djegur të autorëve të braktisur pak kilometra larg vendit të ngjarjes u gjetën 3 kallashnikovë. Ndërsa në makinën e viktimave u gjet një pistoletë. ©LAPSI.al

Masakra e Fushë Krujës/ Policia harroi gëzhojat në Masakra e Fushë Krujës/ Policia harroi gëzhojat në Masakra e Fushë Krujës/ Policia harroi gëzhojat në Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron

6 Comments

    1. Ama po parkove 5 min gjekundi, ne Tiranen e felliqur plot beton pa trotuare dhe pa nje cope hapesire, te gjen me satelit policia, ta rras gjoben direkt ... thotë:

      Ama po parkove 5 min gjekundi, ne Tiranen e felliqur plot beton pa trotuare dhe pa nje cope hapesire, te gjen me satelit policia, ta rras gjoben direkt …

  1. Vetem gazin lotsjelles apo kushdi çtjeter di te perdore policia,dmth per ti sherbyer pushtetit,por kur vjen puna te beje detyren per te mbrojtur popullin,eshte e pa afte.

  2. jane shtene 80 fisheke dhe grumbulluar 77 gezhoja o shpellare Ci prishi pune se ngelen tre gezhoja aty ne vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.