• |
ide | kryesore

Meta sulmon Ramën: Vjedhës i pamëshirshëm, ka shkelur edhe kodet kanunore të vendit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i ‘Partia e Lirisë’, Ilir Meta në daljen e tij në konferencë për mediat nuk i ka kursyer kritikat ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur atë një hajdut të pamëshirshëm.


“Haramët e Shqipërisë vjedhin miliarda. Drejtësinë dhe reformën në drejtësi do ta çoj para popullit të Shqipërisë se është ai që paguan taksa. Jo për të ecur me hapin e breshkës. Mjafton vetëm afera e Inceneratorëve, por ende nuk është bërë asgjë… Ka plaçkitje , vjedhje, borxhe, Ai fundin e ka të qartë ne do të ecim me ritëm shumë më të shpejtë për korrupsioni. Edi Rama në vend të parë të dyte e të tretë. Një vjedhës i pamëshirshëm.


Nuk vjedh vetëm me forma të gjallësh, por ka shkelur edhe kodet kanunore të këtij vendi. Ai nuk vjedh i vetëm. Ai vjedh bashkë me enturazhin e tij që nuk ka lidhje me socialistët janë marrë peng, që më vjen keq për ta. Ky është mjeshtër për të korruptuar, kapur e shantazhuar dhe përçarë. Ndaj i ka katandisur siç janë sot. AI ecën me shpejtësi korrupsion korrupsion”, tha Meta.


66 Comments

  1. Ke fakte për floririn që ka vjedhur? Fjalët i merr era…. Ndërkohë shih xhevahiret e Rames e kompani, ditën për diell, apo s’ta ndjen aty ?!

   1. Miri floriri- a nuk doli me video ky Ilir floridi duke kerkuar ryshfet? A ka me qarte se kaq, pergatitur nga numri dy dhe ish minister i LSI. A doni me per like floririn qe i eshte hapur barku per Shqiperine dhe shtepine e vet. LSI e ktheu ne parti familjare – ve ke te doje ne krye dhe kur i teket pa pyetur kryesi e parti i ndroi dhe emrin partise

   2. Miri floriri- a nuk doli me video ky Ilir floriri duke kerkuar ryshfet? A ka me qarte se kaq, pergatitur nga numri dy dhe ish minister i LSI. A doni me per like floririn qe i eshte hapur barku per Shqiperine dhe shtepine e vet. LSI e ktheu ne parti familjare – ve ke te doje ne krye dhe kur i teket pa pyetur kryesi e parti i ndroi dhe emrin partise

 1. Kur flet dhe likja per vjedhje o zot la nam. Po te njeh mire populli o like ca hajduti je ske goj me fol fare

 2. Like vetem ti nuk mund te akuzosh… pastro veten tende nje here e me pas akuzo por akuzo me baza jo ne ajer kot

  1. Po ti ke vjedh gjith shqiperin mor bir e mbyte fare nuk arrij te kuptoj se si vazhdon e flet e akuzon pa pasur argumenta vetem me hedh balt mbi punet e mira te qeveris

 3. Rri o Like mir se po te dalin te palarat e vjedhjet r tua dita-dites e prap spo merr denimin qe meriton,Edi as tw maja gishtit si afroheni

 4. po ti paske akoma goj te flasesh per ramen mer kriminel me kto mend e tua dhe te sales vendi yne do jete makaber

 5. Kur ka dhe likja goj me fol qe ska ber gje tjeter vecse ka vjedhur popullin dhe esht p3rpjekur per shkatrrimin e tij, ska goj me fol per ramen fare

 6. Si shpjegohet se sa here ju bie bytha ne uje ketyre politikuceve tane permendin ‘ kodet kanunore ‘ .
  Ketij vemjes nuk i plas fare per Kanunin ( as qe e di se cfare eshte ) , kurse tani po e perdor per te prekur ate shtrese elektorati qe besojne ne te.

 7. Falemnderit zdromsat e mi të dashur:
  E bëtë cop e çikë Ilirin dhe Ilirët.
  Sot në darkë të gjithë jeni të ftuar në orgjinë e rastit.Mund të jetë edhe komandanti prezent.
  Lali Eri juaj i dashur.

 8. Tani e ke bere emrin partia liris hajde hajde Jo Po partia mones Po ca Thu o met se e ke ngrof arin e Shqiperis ne dobrumet e shpis tender

 9. Ku ka fytyr meta me dal para popullit ska goj me fol fare me te gjitha te keqijat qe ka bere dhe esht me te vertet turp qe del e flet akoma para popullit

 10. Ahhahaha o kta me mekin mua, ka goj me fol edhe Like zgjebsi qe 30 vite ka pas cdo post te mundshem e ka vjedh sa ka mujt. A pika ktij edhe kush mer ment e ktij

 11. hahahahaha surrati ktij te akuzoj ramen qe cfare si ka bere dhe i ka vjedhur ktij vendi hajdut i florinjve duhet te denohesh sa me pare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.