• |
ide | kryesore

Berisha: PD mbështet protestën e qytetarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i PD Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen e ministrit Bledi Çuçi pas tragjedisë së ndodhur në Himarë ku një vogëlushe 7- vjeçare humbi jetën pasi u godit nga një skaf.


Berisha u shpreh se i vetmi njeri që ka politizuar situatën është kryeministri Rama, dhe shtoi se PD mbështet protestën e qytetarëve.


Ndodhi një nga ngjarjet më tragjike, një skafist i qeverisë në distancë pak metra nga rëra, bloi një fëmijë 7 vjeç me helikat e skafit të tij, ministri minimumi është dorëheqja janë shkelur disa nene të ligjit.

Duhet të ishte zbatuar kërkesa për tu dorëhequr kur ministër ishte Lulzim Basha?

21 janari ishte krejtësisht tjetër i solli Rama për të marrë pushtetin me dhunë, por ishte një demostratë që kishte sipas komunitetit ndërkombëtar axhendë marrjen e pushtetit. Ndërsa vogëlushja kishte vetëm ëndrrat e saj të bukura dhe kishte ardhur nga Londra në Himarë. po krahasoni gjërat më të pakrahasueshme, sepse kishim të bënim me një akt për marrjen me dhunë të pushtetit. OSE tha dështoi një axhendë për të marrë pushtetin, këto janë për të vendosur para përgjegjësisë Çuçin e familjes, i cili thur lavde për Ramën e asgjë tjetër.

Nëse ministri nuk shkarkohet cfarë aksioni do të ndjekë PD?

Kjo është një protestë e qytetarëve jo e PD. Vetëm se në rast se kujtoj në Kuvend është deklaruar se merr fund koha kur qytetarët mbeten pa mbështetjen e PD në protestë. Kjo është një protestë qytetarë, kur i paralajmërojmë si në 7 korrik. Jam apo jo në shesh është gjë tjetër por PD mbështet plotësisht protestën.

Rama thotë se po përdoret politikisht. Si i përgjigjeni?

Njeriu i parë është Rama që shpalli vampir ata që shprehën revoltën ndaj asaj që ndodhi.
Pra është Edi Rama që në vend të shkarkonte menjëherë ministrin e Brendshëm, politizoi në mënyrë ekstreme duke imagjinuar gazetarë vampirë dhe politikanë po ashtu.


9 Comments

    1. ju lutem patronazhiste bodrumi(qe beni disa komente ne 1 minute) , permbahuni..mos flisni me llafe te piseta..kini besim, rama do te rregulloje cdo gje..i thoni dhe veliajt te kete besim..

  1. Sali Berisha e Ilir Meta kanë shtrënguar sërish duart, të shoqëruan nga enturazhi i ri. Qesharake ose jo, gjykojeni vetë. Por janë po të njëjtët që qeverisnin bashkë kur vranë katër protestues me pushkë. Jo me skaf!

    Pasi i vranë, njëri i quante horra agjentë me çadra pistoletë, e tjetri kokëpalarë!Spiunit bisturia salih metaj i thone protestuesit largohu ky ha mut serbo rus gjithe diten

  2. Foli ky zombi qe do dilte ne protest. U dhje protesta.
    Nuk di gje tjeter, vecse tu prish pune njerzve te thjesht.
    Perfundimisht nuk behet njeri, zombi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.