• |
ide | kryesore

Ngjela lë në mes emisionin: Më ke thirrur me Non Grata (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit
ngjelaAvokati Spartak Ngjela, ka ikur nga studio e emisionit “Now” në Euronews Albania teksa po flitej për shpalljen “non grata” të Sali Berishës.

Ai tha se ky i fundit ka humbur të drejtën e ankimimit në Gjykatë, por kjo gjë është kundërshtuar nga ish-deputeti Klevis Balliu.

Pas debatit me këtë të fundit, avokati është ngritur nga karrigia dhe është larguar nga studio.

Pjesë nga debati:

Ngjela: Saliu ka humbur të drejtën e ankimit

Balliu: Ku e di ti?

Ngjela: E njoh ligjin amerikan. Unë nuk kam ardhur këtu për broçkulla. Opozita është ‘Non Grata” Blinken tha se SPAK drejtohet nga ne.

Balliu: Kur e tha?

Ngjela ngrihet nga karrigia: Vazhdoni zotëri, më e thirrur me “Non Grata” nuk kam punë. Natën e mirë.

LEXO EDHE: ‘Thyej qafën, dil jashtë’, plas në emision live, Panajot Barka braktis studion pas sherrit me Ngjelën (Video)23 Comments

 1. Ca eshte ky rrobqir, servilizem ne kulm deri ne peshtirosje. Taberi mire Enver Hoxha ty buce e Ameriqenve qe te futi ne burg. O Karrrr mblidh mendjen. Je ne Shqiperi jo ne Amerike. Kujt i plasi kari le ben person re padeshirueshem Ameriqia

 2. Habitem pse i drejtohen me fjalen ‘avokat’. Ai nuk e ka ushtruar ndonjehere kete zanat. Atij i duhet thirrur thjesht, Spartak.

 3. Ky BURGAXHIU, race e poshter, endacak llacifac, jo shqiptar, ka pas spiunuar babane e tij ne burg, qe t’a conin ne izolim dhe ky t’i hante racionin e marmalates. Ky fuksi, i vetofrohet CIA-s, si spiun vullnetar papagese, sa krijese e peshtire, pse dreqin merreni me te, KAQ!

 4. Habitem qe disa emisione televizive ftojne Spartak Ngjelen per analist dhe i therrasin “avokat”.

  Ngjela dhe Kreshnik Spahiu, deshtake ne politike, jane bere personazhe televizive jo per aftesite analitike, por si “politikane te perdorur e ricikluar”, te cilet e kane treguar kapacitetin dhe nuk kane patur mbeshtetjen e shqiptareve.

  Perse u duhet shqiptareve mendimi i tyre?! Tashme asnjeri nuk perfaqeson asgje, njeri pensionist e tjetri ne lufte per mbijetese jashte vendit…

  1. E ke gabim.
   Avokat Ngjela ka kryer studimet e larta të drejtësisë në universitetet më të shquara të perëndimit ku ka marë titujt e lartë profesor doktor , sharllatan i shkencave juridike anglo saksone.
   Ai ka merita të mëdha edhe në shkencat politike.
   Është kjo arsyeja që moderatoret femra të televizioneve shqiptare, ndonëse ai i ofendon vazhdimisht se nuk ja kanë idenë e politikës , e dëgjojnë me admirim të madh pasi para se ti ofendojë si injorante, me mirsjellje ju drejtohet me fjalët :
   “E nderuara zonjë” , e para punës ti je një injorante në politikë, dëgjo se çfarë them unë se unë jam specialist profesionist.
   Dakord deri këtu ?
   “Në rrrrregull!!!!!

 5. Sa herë socialistët përballen me ndonjë skandal të rëndë korrupsioni dhe papërgjegjësi në qeverisje, natyrisht që zgjojnë dhe zemërim qytetar. Sapo njerëzit vendosin të protestojnë dhe të përballen me socialistët, shfaqet Sali Berisha dhe qytetarët kthehen në shtëpi të dëshpëruar, pasi u duket se i pret një e ardhme më e zezë.

  Sa herë socialistët dështojnë me reforma dhe ngjallin pakënaqësi popullore, shfaqet Sali Berisha si alternativë dhe njerëzit kafshojnë gjuhën.Me mire te ftojne cunin e Fariut se eshte klysh komunisti i gazetarit e spiunit te sigurimit fahri balliu

 6. Maskara bixhozci tani i rrjedhur komplet. Ky loqe eshte ne rregull ne boten e cudirave po keta qe e marin ne studio a jan ne terezi?!

  1. Pse merrni kot met këtë të ikur nga fiku.. Bukë shkale dhe mos mirënjohës
   Ordiner i felieuq I neveritshëm

 7. Hala gjalle asht ky loqja.
  Gamoto Spurdhiak Ngjala.
  Ky ka rrjedh komplet….dhe prap del n’ekran.

 8. Si nuk tha një herë një gjë të mençur!?!
  Vallë e tërheq e kaluara nga këmbët edhe kur tenton të ngrihet?

 9. Pobjeda’ në shkrimin e saj bën të ditur edhe pjesë nga informacioni i shërbimeve amerikane mbi influencën ruse në politikën e Malit të Zi, Bosnjës dhe Shqipërisë. Pobjeda, thekson se njerëzit e kontaktit të Moskës në Ballkan janë Milorad Dodik dhe Sali Berisha.

  Gazeta malazeze thekson ndër të tjera se miliarderi rus Konstantin Malofejev është ai që ka shpërndarë para në Mal të Zi, Bosnjë dhe Shqipëri.

 10. Manipulimi i zgjedhjeve në FRPD, Evi Kokalari largohet nga PD: Turp i madh, s’merrem më me këtë lloj nivel njerëzish që jeni

 11. Evi Kokalari: Turp të të vijë Sali Berisha! Ju jeni të gjithë të mbaruar,e kuptoje dhe Evi koke Palar se cfare eshte salih karaxhic berisha komunistin agjent spiun te serbo ruseve

 12. Një gazetar e provkoi Berishën rreth raporteve të Lulzim Bashës me SHBA dhe ai i “mirëinformuar” e sqaroi se Lulzim Basha nuk shkon dot në SHBA se e arrestojnë se është i dënuar për financimin rus.

  Në kohën që ia thoshte këto dokra në fakt Lulzim Basha kishte mbritur në Uashington në një konferencë të një Instituti të SHBA për marrëdhënie ndërkombëtare.

 13. Për njëfarë kohe, kur ndihesha i lodhur, apo i mërzitur, hapja ndonjë video në Youtube për të parë “intervistat” me Spartak Ngjelën.
  Zbavitës me karagjosllëqet e tij është edhe dymetroshi kryeministër, por kur mendon se fatet e shqiptarëve kanë rënë në duart e këtij karagjozi, nuk e duron ta ndjekësh deri në fund.
  Spartaku të tërheq menjëherë edhe me portretin e tij komik, me xhentilencën e tij të shquar ndaj grave gazetare që ju drejtohet me “dashamirësi” :
  “Moj zonjë. Mbylle gojën e mos fol për gjëra që nuk mer vesh.
  Më dëgjo mua se unë jam profesionist dhe e njoh me rrënjë drejtësinë “anglo-saksone”
  “Në “rrëgull”
  ” Jemi dakord deri këtu ?
  E pa pritur përgjigjen fillon marrëzirat e tij si i dërguar i FBI apo CIA amerikane në Shqipëri.
  Kur mora vesh se si “i persekutuar” nga regjimi komunist, na kishte bërë një libër qe e “demaskonte” ate regjim, pra edhe dy prindërit e tij, u bëra kurioz e lexova disa fragmente të botuara në shtyp.
  Kam qeshur me të madhe kur lexova se ky burrec mburej se ja kishte përplasur në sy kundërshtimet e tij Enverit apo Mehmetit.
  Brezi i sotëm i të rijve që nuk e ka jetuar ate kohë, me siguri që i beson broçkullave të këtij sharllatani.
  Jo më ti dilje hapur kundër Enverit apo Mehmetit që të ikte menjëherë koka, por edhe të ankoheshe se pasi ke pritur tërë natën në rradhë për një shishe qumësht e kur të vinte rradha mbarohej, haje burgun për agjitacion e propogandë.
  Boll e kanë të gjorët shqiptarë që për çdo ditë me orë të tëra mediat shqiptare ju japin portretin e tragjikomikut kryeministër dymetrosh, po çkusur kanë të dëgjojnë edhe broçkullat e Spartak Ngjalës ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *