• |
ide | kryesore

Valteri depoziton prova të reja për Metën: Do të shihni një ish-president të arrestuar

-Instant, Lajme, Të fundit
Halit Valteri

Halit Valteri ka depozituar në SPAK prova të reja në lidhje me kallëzimet e bëra prej tij ndaj ish-presidentit Ilir Meta. Valteri tha se kishte paraqitur prova për disa kontrata të firmosura nga vetë Ilir Meta me një kompani lobuese në SHBA. Sipas tij, në kontratë janë paguar 1,2 milionë dollarë nga taksat e shiqptarëve për të bërë pagesa lobimi në SHBA. Kandidati i PS-së zgjedhjet e 2021-shit tha se shqiptarët do të shohin shumë shpejt një ish-president dhe një ish-kryeministër të arrestuar.


Deklarata e Valterit:

Kemi bërë dy kallëzime penale për grupin e koorporatës “Lëvizja Socialiste për Integrim”, ish-presidentit e Republikës dhe partinë e tij familjare. Sot kemi ardhur të paraqesim në SPAK përsëri prova të reja. Ka kontrata të firmosura nga vetë Ilir Meta me kompaninë lobuese “Dutko”. Totali i të gjithë pagesave të lobimit në 1.2 mln dollarë të paguara nga taksat e shqiptarëve.


Janë prova që i kemi paraqitur dhe më parë. Kemi sjellë dhe të tjera së bashku me sqarime të bëra për pika në dosje. Janë pjesa më e madhe e kontratave të nxjerra.  SPAK nuk ka cfarë të presë më, të bëjë atë që presin të gjithë shqiptarët, arrestimin e Ilir Metës. Nuk jam i autorizuar të them se ku ka arritur puna e SPAK, por di që ka ecur para. Meta është nën hetim. Së shpejti me provat e grumbulluara, shqiptarët do të kenë një ish president e ish kryeministër të arrestuar.

Sa herë ka diçka kundër familjes Kryemadhi, është gjithmonë dkush që është kundërshtar i tyre. Lufta me inceneratorët vijon. Shpresoj që SPAK të vijojë të hapë petët e byrekut. Nuk dua t’i futem punës së si anatemohem. Kushdo që ka kurajon të denoncojë familjen më të korruptuar në Shqipëri që ka zhvatur për të jetuar në luks.


27 Comments

 1. Pse nuk fillon prokuror ku palaçua?
  Edhe qeni ka me dinjitet se ky .
  Nje loje super e piset e ridhjersave dhe sidomos e palloshit .

  1. Ky Valteri qenka pjese e Spak por nuk thote me shume per hetimet se nuk qenka i autorizuar pre Krajes. ( Une me Enverin nuk dime gje ,ndoshta e ka bere Mehmeti ne koke te tij) tha Pal vata dikur

  1. sa me bere te qesh me kete koment, se tamam ata qe vuajne per te ble nje ore te shtrenjte,e stakojne qe mos tu futet nen kemishe

 2. Faelminderit Halit per sherbimin qe po i ben vendit. Duhen me shum njerez me bole si ty, dhe me pak militant trushkulur qe jan me e keqja e ketij kombi. Militantet, te majt apo te djath, jan felliqesire qe u lepijn bythen deri ne rrez kapobandes se tyre dhe vjellin vrer per kedo qe akozon ndonje nga keta bandit politikan te tranzicionit pa fund. Nje BRAVO te madhe.

  1. O hajvan , eshte luft çakenjesh dhe jo luft e paster
   Njesoj sikur çakalli te akuzoje ujkun pse ha dele.
   Keta qe akuzojne jane shume me pis sesa te akuzuarit

   1. o cop kari me brir. Mos komento komentet e mia e mos ofendo o suflake. Nese jan me pis apo jo ate nuk e di ti o militant. Po edhe po te jen, kjo nuk e ben baben tend Like floririn te ndershem. Keshtu qe le te shkoj ne pidh te semes bashk me te ngashmit e vet. Ishalla edhe keta te PS qe sic thua ti jan pis, pacin te njejtin fat. Po ti militant bythe mos na dil ketu e na qihesh me mullixhiun per inat te vjerres. rrot kari.

     1. Ramazanin qije gjith diten, po boll qive trut ketu o suflake, o militant pa shtyll kurrizore. o shoku Like floririt.

 3. Do ishte mire te mos e kishe shitur bythen tek Rama . Sado te mira te besh te tjera do mbetesh njeri pa dinjitet, sherbetor(b…lepires) i te fortit dhe pushtetit. Gjynaf qe rrjedh nga klasa e te persekutuarve, ti je turpi i tyre.

  1. politika o zotni nuk eshte tifozllik, eshte interes. Vec militantet mendojn se eshte tifozllik. Ka dhe idealist qe hyn ne politik, po jo ne Shqiperi. Sa per keto “shitjet”, mos harro se Rama erdhi ne pushtet me ndihmen e Like floririt.

 4. Kan fillu militantet e foltores duke mbrojt fort Like floririn, kur emrin Like floriri ja ka ven vet Sala. Ca gallate. Te gjith thon qe po i bin Metes me qaf, po asnje nuk thot qe Meta eshte i ndershem. Se mos thot njeri qe po mbroj Ramen, se sme ha palla fare, per mua Rama eshte pergjegjes per inceneratoret, unazen e tiranes, vjedhjet me check-up etj etj. Por, te mbrosh Like floririn eshte kulmi, eshte mentalitet prej provinciali te trash dhe militanti trushkulur.

   1. te na rroj foltorja me gjith patronazhist. Rraca e militanteve u shoft sa me par. Vetem ateher do shpetoj ky vend.

 5. Kam pas respekt per kete njeri ne fillimet e tij por qenkam gabuar keq .
  Ja se si nje njeri per se mbari kthehet ne palaço dhe vegel qorre te atyre qe e kane persekutuar .
  Ptuuuuuu ….funderrine mashkull , Turp per tu dhe mbiemrin qe mban , Gjyshi yt eshte duke u rrotulluar ne varr nga marrezite e tua . Mos u bej vegel e se keqes o idiot

 6. Këtij ja dhjeu ambasadoresha
  Vajti takoi Meten në PL .
  Në mur nashti o valter që je i ardhur në fshatin tonë

 7. Halit o xhan, Halit o shperti Veizit se kupton qe po te perdor Ramazoni si persevativin e rradhes. Nejse me ate koke te shtypme qe ke ti zor se do e marresg vesh

 8. Ku shkon ky klluf me kete emer e me ate ze kurve qe ka, ncncncnc:) Ha dhe nja 2 vjet qyll rrogen e deputetit duke i lepire bythen Rames or bythqir ha

 9. Bravo Halit, te ishin te gjith si ty. Ketu eshte plot me patronazhist e foltorist qe u kan qir mamat liderat suprem perkates e vazhdojn u thon baba. Kan shit shpirtin per nje suflak. Kushdo qe te shan nuk e ka me ty po me Ramen, ti po ben gjen e duhur, se te gjith keta qe te shajn thon qe je shit te Rama, po asnje nuk thot qe Likja eshte i ndershem pasi as vet nuk e besojn. Nuk merren me lajmin por me lajmesin, si enverista te pandreqshem kerkojn njolla ne biografi.

  1. Bythqirat e Rilindjes do ti shfarrosim. Amerikes suaj kurve i erdhi fundi. Lindja do fitoj o bushtrat e LGBT Sorrosiane

 10. Lufte bandash per territor …asgje me shume dhe nje popull i ndare ne parcela parcela me 7501, te gjithe imoralet kerkojne moral ke njeri tjetri ,…qyfyre nga Albanistani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.