• |
ide | kryesore

Kriza energjitike, britanikët blejnë batanije dhe veshje të ngrohta për të kursyer para

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit
Angli

Mes krizës së kostove të jetesës, në Britani të Madhe duket se po përgatiten për dimrin. Shefja ekzekutive e Konsorciumit Britanik të Shitjes me Pakicë (BRC), tha se shifrat tregonin se njerëzit po blenin me kujdes gjatë muajit.


“Ndërsa besimi i konsumatorit vazhdoi të bjerë, njerëzit blenin me kujdes, duke shmangur artikujt e mëdhenj si kompjuterë të rinj, televizorë dhe mobilje. Shumë familje po përgatiten gjithashtu për kosto më të larta të energjisë këtë dimër, me batanije, veshje të ngrohta dhe pajisje me efikasitet energjetik”, tha Helen Dickinson.


Shifrat treguan gjithashtu se shitjet e ushqimeve u rritën me 4.6% gjatë tre muajve deri në Shtator, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, të nxitura nga inflacioni.


6 Comments

 1. AngloAmerikanet bashke me Izraelin janeArmiqte me te medhenj te Shqiptareve . Motrat ne pidh ju Shkerdhefte Li dhe Putini

 2. ku i merrni keto lajme ? tek mero kurva?
  se ata i bejne propagande karnive te palloshit
  po te thoshte palloshi qe sivjet nuk bene ftohte , tani anglezet do dilnin lakuriq

 3. Te ardhurat mesatare te nje familje angleze ne 4 persona eshte 130000 pounds.
  Nje Shqiptar pa gjuhe merr minimum 120-150 pound ne dite.
  Gjithe faturat me garanci qeverie jane 208 pound ne muaj,nuk te fut njeri ne burg.
  Prandaj gomonet mbushen plot me hallexhinj

 4. Kjo eshte fitore kur beheni vegel e politikes se majte. Perkrahet idiotsite e ndryshimit global Prit tani se dimri sa ka filluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *