• |
ide | kryesore

Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e infektimeve dhe viktimave nga Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë, ka publikuar të dhënat e reja lidhur me situatën epidemiologjike në vend. Sipas saj nga 313 teste të kryera, kanë rezultuar pozitivë 19 qytetarë. Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë, ndërsa 15 qytetarë janë shëruar. 19 qytetarët e infektuar janë në këto bashki: 9 në Tiranë, 3 në Durrës, 2 në Delvinë, nga 1 qytetarë në Mat, Fier, Patos, Mallakastër, Vlorë.


Janë 256 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Ministria e Shëndetësisë raporton se aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2. Janë shëruar 15 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,644 që nga fillimi i epidemisë.


Statistika (16 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 19
Të shëruar në 24 orë 15
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 313

Testime totale 1,990,227
Raste pozitive 331,492
Raste të shëruara 327,644
Raste Aktive 256
Humbje jete 3,592

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 185
Fier 20
Elbasan 13
Shkodër 9
Vlorë 8
Gjirokastër 6
Berat 5
Durrës 5
Korçë 3
Lezhë 1
Dibër 1

/LAPSI.AL


2 Comments

  1. o Bushat nqs nuk paguhesh per keto lloj lajmesh eshte me mire mos ti japesh me se ka kohe qe i ka dale era

  2. Edhe bushati e ka dellin e dallaverexhiut, prandaj vazhdon…
    Pjese e kesaj gjindje eshte.
    O bushat, ate bukuroshen rrakacoll si e kam? Ate ministre buze perveshur si gangsterre pidhin si lope dhe beqe debilin, si jane?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.