• |
ide | kryesore

“Aleancë” kundër Iranit, Rama takon kreun e Agjencisë së Sigurisë Kibernetike të Izraelit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë vizitës së tij në Tel Aviv, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me drejtuesin e Agjencisë së Sigurisë Kibernetike të Izraelit, e cila do të jetë partneri ynë strategjik në fuqizimin e mbrojtjes kibernetike dhe ngritjen e një qendre ekselence për sigurinë kibernetike.


Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të dielë në Izrael, ku po zhvillon një sërë takimesh me liderët e politikës atje, si dhe me krerët e inteligjencës izraelite. Në fokus të bisedave është çështja e sigurisë kibernetike sulmet e Iranit ndaj Shqipërisë.6 Comments

  1. Po ça ndryshimi kemi ne me iranin o pallosh? Vrit ata e vrti ne , vidh ata e vidh ne , genje ata e genje ne , polici e turpit ata polici e dreoges ne , sundo ata e sundo ne . Ik beje mearrveshjen direkt me iranin dhe je OK.

  2. Ushtra Rama eshte cifut me origjine nga e jema. Ka shume cifut te maskuar Shqiperia qe po na shkaterrojne ne Shqiptareve. Kjo eshte idiotesia e nje populli kar qe e quan karrllikun me emrin Mikpritjr. Ju hape dyert te huajve dhe ata te zhdukin

  3. Degjova sot ne lajme Ramen qe mburej para presidentit Izrealist me nje ligj e kohes se Mbretit Zog per izrealitet qe te kishin mundesi te jetonin ne shqiperi me te gjithe te drejtat si shqiptaret, gjithashtu u mbur me vendimet e “kolaboracionisteve” shqiptare qe kishin mbrojtur e shpetuar me dhjetra izrealit, dhe mu duk e drejte e perfituese per te e qeverine qe ai drejton, qe mburej me sjelljen humanitare te shqiptareve te kohes se Mbreterise Zogiste e “kolaboracionisteve” natyrisht per te perfituar nga keto sjellje.Problem mbetet hipokrizia e Rames, ne Shqiperi ai se ka per gje ti denigroje, ofendoje, shaje injoroj jo vetem anetaret e qeverise Mbreterore, dhe Kolaboricionistet por dhe femijet e nipat e tyre. Izrealitet e Shqiperise ne kohen e komunizmit kane qene te persekutuar e te paragjykuar e Rama duhej te kerkonte falje.

    1. “Të korruptuarit s’kanë vend në parti”/ Gjermanët e CDU në Tiranë, mesazh për Berishën: Nuk mjafton të thuhet, “përgjegjësia është individuale”Ti astrit i partise ai falenderoje ne emrin shtetit shqiptar dhe jo ne emrin e vet personal,po si nje islamik muti qe je ty nuk te pelqen qe shqiptaret strehuan ebrejt

  4. “Berisha do të jetë shefi i të gjithë opozitës” – Dashamir Shehi: Kemi nevojë për emra të rinj, jo për një njeri që ka halle të mëdha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *