• |
ide | kryesore

FOTOLAJM/ Edi dhe Linda Rama në Izrael me avionin e luksit “Ismaili”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama është në një vizitë tre-ditore jashtë vendit për të nisur një bashkëpunim të ngushtë me Izraelin, pas sulmeve kibernetike të Iranit.


Nga raportimi i mediave izraelite bie në sy një foto që tregon se kryeministri Rama ka marrë edhe bashkëshorten, Linda Rama në udhëtimin me “Ismailin”, charterin që ai përdor shpesh në udhëtimet jashtë vendit.


Aeroplani është i konfigurimit “Vip” dhe mund të akomodojë deri në 32 pasagjerë. Bashkë me çiftin kryeministror, mediat izraelite raportojnë se janë edhe ministrja e jashtme Olta Xhaçka, ministrja e Bujqësisë Frida Krifca, këshilltari për sigurinë dhe drejtori për komunikimin.

Shpenzimet e udhëtimeve me charter të Edi Ramës kanë qenë shpesh objekt akuzash dhe debatesh.
Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare ka refuzuar të bëjë transparencë mbi shumën e shpenzuar për të organizuar udhëtimet e kryeministrit dhe pagesat ndaj ‘Air Albania’, duke pretenduar se këto janë të dhëna “konfidenciale”, por BIRN ka raportuar më herët, se “kostot e marrjes me qira të një aeroplani Airbus 319, listohen në 15 mijë euro në orë”.

PD e akuzoi për fluturim me charter privat/ Rama i përgjigjet: Isha me biletë ekonomike


48 Comments

  1. e ke fjale per ate protokollin ku KM i anglise dhe ministrat e shteteve perendimore shkojne ne pune me bicikleta? He o shkerdhate..

   1. mire e ke, po keta qe kane lene detyren edhe jane ose sjane deputet edhe ikin me makina te blinduara, edhe me bodigard? Si psh Berisha, Meta, e plot te tjere, prandaj futja nje pjat fasule tjeter edhe mesohu qe kur tja fusesh pordhes mos te beshe zhurem

 1. Kryeministri i vendit me te varfer te Europes harxhon per udhrtime carter me shume sesa kancelari i Gjermanise. Sigurisht sepse eshte edhe kryeminister i vendit me te korruptuar. Une propozoj qe leket per keto udhetime ti paguajne keta patronazhistet e tredhur qe kane komentuar me siper me ne krye Endri Fugen

 2. Shumica e patronazhisteve qe mburin k/m me siper,kane emra femrash… Duket qe barazia gjinore i ka lene meshkujt mbrapa.
  PS.
  Lind mashkull por nuk vdes burre. Meshkujt e mesiperm vene emra femrash,ne mungese te burrerise…

 3. Dhe ta mendosh, kur erdhi nga Franca, me ate xhuben ushtarake, corape te verdha, thonj te paprem!

  Falenderoj popullin e Arnautistanit per ate cka i ofron barinjve te tij! Kushdo qe di te luaj me keto popull tipik skllav, behet mbret.

 4. Megjithese shqiptaret jane treguar mikprites e bujare me te ardhurit ne situate te veshtire, nder te cilet edhe hebrenjte para dhe gjate Luftes se dyte Boterore, e verteta eshte qe mes Shqiperise dhe Izraelit raportet filluan ne 3 dekadat e fundit.

  Aleatet e konsideruar “strategjike” per shqiptaret kudo qe jane, si edhe per Shqiperine zyrtare kane qene ShBA dhe BE, ne perputhje me aspiratat e tyre kombetare.

  Por Rama po na krijon aleate strategjike si “investitoret strategjike”, Turqine e Erdoganit dhe tani Izraelin, te cilet jane partnere, vende mike, por miq personale te Rames e jo siç i etiketon KM, thjesht per interesa te pushtetit te tij.

  Uroj qe nje dite te mos na ofroje kesisoj edhe Bangladeshin…

 5. Koli, Miri,Titi, Blerim, Luan, Roi, Tosi, Enkel, Fatik, Nazim, Olsa, Ademi, Fredi, Klaus, Skenderi, Ergi, Dritan, Mondi, FatjonIgli, Klodi, Poli, Dario, Arber, Qazim, Elton, Ana, Era, Landi thotë:

  Jam une i paguari b.lepires i bodrumit, Mos ma veni re. Mezi prez ti lepij topet enverit dhe eksitohem kur bej propagande per Ramen

 6. Bushat a ke ndonje mik qe ti pastroje qylymin se ky do rrije dhe 10 vjet te tjera e pastaj del ne pension .
  Ja lumsha rrotat e aeroplanit.

 7. $$$$$$$$$$$per ✈️✈️✈️✈️✈️✈️!$$$$$$$$per 🫦🌭💄😎👙👗👠💍SHPENZIME. MARRAMENDESE 👹👹👹👹 thotë:

  Po Linda duhet te shkon te se Shkuesin e ka patur cifut dhe plak e ka dhe do ta kete dhe Dashnor Edi Rama ja con vete atij te Defrehet Nuk e di Cfare nr ka Linda por mund te jete tek 100 Shia e pare Pra eshte e preferita!!Thone se I pelqen te prapmen e ka nr 12 afersisht si Kardashianet !Edi Rama ka kenaqesi qe ja duan Linden e Surrelit

 8. $$$$$$$$$$$$$$$ per keto te shkreta e shkreta la burrin e femijve tuurp thotë:

  dashnori i madh te gjitha drejtoreshat i vente poshte kembeve por nuk e dija qe linda ishte e preferuar ! Ne fund ai martoi nje aziatike dhe linda thane u be shume xheloze.Ajo ndau burrin babane e femijve per ta martuar Miljarderi por ai i tha martohu me edi ramen dhe ma sill sa here te vish kjo eshte mareveshja .

 9. Po mire te dy grate ish Drejtoresha ka ka …….Tutori i pertej oqeanit!!!!I Cvigjeronte Ai Plaku. Dhe ja jepte per gra Edi Rames !Ministreshen me Diplloma te blera nga plaku mbi 95 Xhacka dhe kete “Engjell” e ka cvigjeruar Plaku per tej oqeanit dhe ja dha si fillim vellait te Edi Rames tani eshte sh e gatshme per gjithe Kryeministrine. Sa ben xheloze Spiro Po…n

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.