• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës/ Rama: Çorbë që e kemi parë prej 30 vitesh

-Instant, Lajme, Të fundit
edi rama, meta, berisha

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për protestën e thirrur nga opozita para godinës së kryeministrisë. Për kreun e qeverisë ajo ishte një çorbë e parë prej 30 vitesh. Rama u shpreh se një spiun dhe një non grata mbledhin militantët aty dhe këtë gjë po të duan mund ta bëjnë çdo ditë, por u vjen keq për njerëzit që e ndjekin nga pas.


‘Ça proteste me flisni për një protestë partish, një non grata dhe një spiun që mbledhin militantët e tyre mund ta bëjnë sa herë të duan nuk ka lidhje me popullin me qytetarët partish për pushtet. Për të prishur e për të marrë. Me të vëtemin rezultat që hodhën disa bojë këtu që u deshën punëtorët të punonin natën për ta larë. Ata bëj pis e ne pastro. As nuk disa ishin dhe as nuk i kam parë. Mund ta bëjnë çdo ditë. Është një çorbë që e kemi parë prej 30 vitesh që e gatuan i nijeti kuzhinier non grata. Më vjen keq për ato që shkojnë pas atyre non gratave.’- u shpreh Rama.
26 Comments

 1. Po moj kurve e gjate po , kur nuk te vune drurin ke te drejt te derdellisesh e te na mbash leksione virgjerie .
  Vetem druri te vjen havale ty o pallosh .

 2. Ske ca pret me pre atyre qe i shkojn mbrapa nje te cmenduri qe i ka ber nje mij e nje te zezat shqiperise e shqiptarve

 3. Ktheni pronat na jepni te drejte ti gezojme dhe beni kompensimin e pronave me vleren e tregut. Kjo eshte e vetmja e vertete. Tjerat jane kot

  1. Kush do te t´i ktheje pronat, Edrama qe po vjedh gjithe Shqiperine qe nga Vermoshi deri ne Konispol?

   Edhe Portin dy mije vjecar te Durresit do qe ta ktheje ne nje qender tregtare me pallate rreth e rrotull, sikur ta kete pronen e vet. Skandaloze.

   1. E kam per partine demokratike dhe opoziten Kush eshte krah me ramen eshte fiqsir koke e kembe. Po i mbaruar komplet ama. Edhe rama e di qe e ka dhi keq fare dhe po ben terhiq e mos keput per ti mbushur mendjen vetes. Eshte e vetmja menure qe te mbaje konfidencen e vetes lart. Keshtu e mbeshtis dhe soroa eu & fisqir&co

 4. 30 vite kane bere krime dhe padrejtesi te medha per vendin tone keshtu qe ata duhet te dalin para drejtesise sa me pare

 5. Me sa duket komanda per patronazhistet paska qene dhene me heret, shkruani se do dale kari i gjate e do komentoje per protesten. “Çorba” e te shtunes o dru i shtremet ndryshon shume nga çorbat e tua me djegie, thyerje xhamash, shkulje guresh nga bulevardi etj etj. Te flase ndonje tjeter edhe mund ti shkoje por ti..? Ti je shume i semure dhe rende shume bile bile. Sdq mos u merzit o shoku karominister, e keqja nuk do te vije nga opozita, ti è di shume mire, por nga te tutë dhe nga ata nderkombetare qe deri dje te kane mbeshtetur

 6. Vec per rremuje jane ato te PD-se,leje njehere po kur shohim pjesetaret e asaj protestes njeri me keq si tjetri.
  Vetem meme behen ato kete radhe su rrezua Saliu,po kishin nxjerr njeren si sorr qe vec bertiste

 7. Ato sdine ku jane se dhe ne proteste asnje te hajrit skishin e nisnin fjaline ketu e perfundonin ne dicka tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *