• |
ide | kryesore

“Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi”, Berisha akuza Taulant Ballës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra.


Berisha tha se ai duhet të shkojë përpara drejtësisë.


“Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi. Ti je akuzuar për vrasjen e tij. Ne jemi të vendosur të mbrojmë të drejtat tona. Nuk mundet një i akuzuar për vrasje, një njeri i akuzuar se ka porositur vrasjen në Elbasan, të marrë fjalën këtu.

Nxirreni jashtë parlamentit, të shkojë në prokurori. Si ju duket akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës? Shko dhe përballu me prokurorinë. Mos përdor imunitetin.

Hera e dytë që akuzohesh për vrasje,” tha Berisha.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.