• |
ide | kryesore

Tensioni / Berisha sfidon policinë, protesta e 6 dhjetorit edhe pa leje

-Instant, Arkiva, Kryesore
berisha 6 dhjetor


Sali Berisha nuk e ka përfilluar aspak vendimin e policisë së Tiranës për të mos e lejuar protestën e opozitës në 6 dhjetor me justifikimin se cënohet siguria për mbledhjen e lidërve të BE-së që do zhvillohet në Tiranë. “I rikujtoj këtyre vasalëve të Edi Ramës, se Kushtetuta nuk njeh kufizime për protestat dhe liritë e qytetarëve”, tha lideri i PD-së këtë të shtunë gjatë një bashkëbisedimi në rrjetet sociale me qytetarët. Sipas tij, “ka një vendim të Gjykatës Kushtetuese, që vendos se protestuesi nuk ka asnjë detyrim që të njoftojë policinë”. Dhe duke mos përfillur këtë detyrim kushtetues, “policia e shtetit të Edi Rramës, po e trajton samitin e liderëve të BE, sikur këtu po mblidhen diktatorët e botës, në një kohë kur ata që vijnë në Tiranë janë shtetarë të zgjedhur me votën e lirë”.

Të premten, në orët e vona të mbrëmjes Drejtoria e policisë së kryeqytetit, me anë të kreut të saj, Lorenc Panganika pretendoi se tubimi do të cenonte sigurinë kombëtare.  “Vendosa të ndaloj zhvillimin e tubimit të kërkuar nga ana Juaj në datën 06.12.2022, ora 12.00 deri në orën 16.00, në vendin e përcaktuar në kërkesë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë mbetet e angazhuar për të garantuar të drejtën e çdo qytetari për të marrë pjesë në tubime paqësore dhe mirëpret çdo njoftim Tuajin për zhvillimin e tubimit në një vend alternativ, jashtë perimetrit të sigurisë”, shkruhej në komunikatën e lëshuar prej tij (arsyetimi i plotë linku poshtë).

Lexo me tej:

Policia nuk i jep leje PD për protestën e 6 dhjetorit

Pra, sikurse mund të lexohet në mes të reshtave, policia formalisht nuk ka anulluar protestën që njoftohej se do të mabahej nga ora 12 00 deri në 16 00 përpara kryeministrisë, por vetëm nuk ka miratuar vendodhjen ku duhet të zhvillohet ajo.

Nuk ka asnjë dyshim se kjo është një manovër për të penguar zhvillimin e aktivitetit të opozitës. Pa folur “profesionalisht” shefi i uniformave blu të Tiranës, foli eprori i tij Bledi Çuçi dhe disa nga krerët e partisë socialiste, që e dënuan këtë protesëtë si të paguar me rubla ruse dhe kundër vlerave perendimore të vendit. Ministri i brendëshëm e konsideroi Berishën si “një antishqiptar që kërkon të turpërojë vendin”, (lexo poshtë).

Protesta e paralajmëruar Berishës alarmon Ramën, zbardhet porosia për ministrat

Pas këtij qëndrimi nuk pund të pritej asgjë më tepër nga një polici politike.

Megjithëatë PD është e vendosur të mos tërhiqhet nga ai që e ka konsideruar si mitingun më të madh të të gjitha kohërave. Dhe për këtë Berishës duket e i ka ardhur edhe një ndihmë e tërthortë nga BE. “Komisioni Europian, për të qartësuar pozicionin evropian, kërkoi që e drejta për protestë të respektohet”, deklaroi këtë të shtunë lideri demokrat.

Andi Bushati: Debilizimi i debatit publik 

“Ne kemi besim se, si mikpritës, autoritetet publike shqiptare do të sigurojnë zhvillimin e sigurt dhe të rregullt të samitit, duke respektuar ushtrimin e ligjshëm të lirive nga qytetarët”, deklaroi zyra e BE në Tiranë, në një prononcim për A2 CNN. 

BE për protestën e 6 dhjetorit: Të respektohet ushtrimi i lirive qytetare

Pas kësaj çdo propogandë e shplarë për rubla ruse dhe lëvizje anti-perendimore duket qesharake, por megjithëatë, tani, pushteti po përdor policinë si alibi për të thënë se protesta nuk mund të mbahet në vendin e shpallur për arsye se rresigon sigurinë kombëtare!!!

©Lapsi.al


125 Comments

 1. Protesta vetem njoftohet. Dhe policia merr masat per mbarevajtjen e protestes.nuk kerkohet leje dhe nuk jepet leje per ate qe e ke te drejte kushtetuese, jo po te pyesim cucin dhe tanganiken nese jep leje te qish dashnoren

  1. Puna esht se maloket e bathores sdine ca eshte ‘protesta paqesore’. Le ta bejne protesten te stadiumi dinamo

    1. Keta fansat e berishes. Jan per tu admiruar. Bravo per besimin qe keni.
     Ju jeni njerzit tipik, qe ju përshkruan ajo fjala e urt.
     Dhi e zgjebosur po bishtin perpjet.
     Ju jeni te dhjer koke e kemb. Po nuk u rrihet pa ngren pak mut.
     Ju e keni kaq vite ne byth. Dhe bertisni dhe mburreni se nuk u eshte futur i gjithi.
     E dini shume mire qe do e keni edhe nja 10 vjet te byca. Po prap ulerisni se tani nuk ju ben me pershtypje.
     Ca te thuash me per ju.
     Vetem nje BRAVO BRAVO BRAVO

     1. o kar nuk jemi fansa te berishës, por te mundit e djersës sonë, që po na i vidhni ju parazitët e paaftë rilindas.

     2. Muti I kuq I pidhit te motres as emer te rreme nuk vendos nga frika se I shkerdhejne robot, ketyre kurvave te hajdute e te shkerdhyera para e pas!

     1. Po clidhje ka pssh me ameriken?? Pervecse qe I co lek sorros . Pssh e Themelume nga kominterni jugosllav 50 vjet sy nga moska he Belgrade zemer 100% ne beograd moske

      Babai shpirteror i rames dhe pssh enver hoxha dhe ti thu amerika Amerika

      Lexo rreziku anglo amerikan per shqiperine, thellohu i her tek vepra 51

      Debilizimi ne maksimum tek komenust e fuges

   1. Ka me shume demokrate ne jug se ne veri. Nga 650 mije vota qe morri pd ne 2021 vetem 100 mije jane ne veri qarqet shkoder kukes diber dhe lezhe .
    Bathorja voti ps bashke me paskuqanin qe votoi psd e gjinush doshit.

    Ps ka mbledh me shume vota se pd ne bathore kamez paskuqan bastar etj. Mund te themi qe ps eshte parti cecene qelbsire

    1. Pse te mos flasin per bole dylberet o i ores 19:07? Vetem ato iu japin kenaqesi disa qenjeve perverse dhe i nxjerrin nga halli kur jane kaps.

  2. Po mor po ! Protesta vetëm njoftohet……..
   Por harron SRB-i, se kur ishte në pushtet i jepte leje PS të protestonte te stadiumi Dinamo, ose te fusha e Ali Demit………. .
   Po ku ka vend më të mirë sesa sheshi Skënderbej. Përse në rrugë? Apo ka frikë se nuk e mbush dot sheshin dhe duket sesa njerëz ka.

   1. Ke te drejte, por nje saktesim

    Ne 1996 te ciles ti i referohesh ligji ka qene me leje nga policia.

    Por ke te drejte dhe une jam dakord me ty.
    Biles vete doktori e ka pranuar gabimet e se shkuares se larget 1996.

    Femijet e tu ikin sot sepse skane shprese ne kete narkovend .

    Eja dhe ti ne proteste bashkohu me qytetaret e gjithe shqiperise.
    Edhe vete BE e perkrahu protesten.
    Ti tregojme europes qe ne nuk meritojme as me pak e as me shume se cmeriton cdo qytetar tjeter europian.

    Te gjithe ne proteste per te drejtat tona

  3. O lale …ti une edhe dreqi me te birin nuk po shkon per te protestu aty…
   Ai njeri sot me shum se kurr do te derdhet gjak

  4. Protesta vetem njoftohet , nuk merret leje per te .
   Ky eshte komenti me debil qe lexova sot.
   Ah ju dibilat e Sales te beni ta nisim mengjesin me te qeshura.
   Lum ne qe ju kemi .

   1. Je i dibilizuar asdf. Qe kur merret leje per te protestuar??
    Apo e ka ndalu partia qe ne 1941
    Dibilizim komplet

   2. O rrotë kari nuk është koment, është vendim i Gjykatës Kushtetuese si pas të cilit, vetëm njoftohet kur bëhet protestë.

 2. Do protestoj sepse u be tre vjet qe me genjejne per bonusin qe sma dhane kurre dhe per shtepine e prishur nga termeti

  1. o karr, në beograd shkon ai që ta qi familjen përditë, dhe aq sa e kupton që edvin haleja të qin familjen, aq më pak kupton se kush mer urdhra në beograd

  2. Kjo eshte madheshtore. Ne Berograd shkon Rama. Pi vere dhe ha salsice me Vucic, nderkohe spiuni i Beogradit eshte Berisha. Ju mavite jeni soj me i keq i komunistave dhe pasi keni mesuar cdo gje nga fara e keqe kuqaloshe, mundoheni te permiresoni mashtrimin me pordhe me rigon. Tao Tao dhe majmuni Rama, flasin per rubla ruse nderkohe qe me prorus se Vucic, nuk ka. Majmuni Rama del e thote qe mos e detyroni Vucicin t’i kundervihet Putinit dhe ketu ka te drejte se shk**dhehet me Vucicin, ju dilni e thoni qe majmuni dhe Vucic nuk mund te bejne dot femije, per faj te “spiunit” Berisha. Po mesojeni o kurva kuqomavi se femijet nuk dalin nga b*tha e meshkujve dhe sado qe te mundohen dyshja ballkanese e pederastave, nuk do lene kurre nje trashegimtar te tyrin.

   1. Kur të hapen dokumentat e UDB-së, do të shohësh se kush është SRB [ Sali Ram Berisha ].
    Po kështu dhe dokumentat e zbulimit të Francës.
    Kanë një afat 50 vjeçar, 32 vjet kanë kaluar, prit dhe 18 vjet derisa të deklasifikohen.
    Nëse nuk ke vdekur, është e sigurtë që do të varësh veten. E gjithë jeta një zhgënjim…..

    1. Po ti i paske lexu që sot!!!! meqënëse e ditke se çfarë kanë doc. e UDB, ruaju për vete se do të të dalë ndonjë doc që e ke pasë mamin kurvë e të është qi me serbët, se nuk ke nga të dish kaq shumë.

   2. Se mos vetem ku, jane shume psh ata 780 mije qe votuan rampjelljen

    Jane shume por nje pjese votojne kot si dele

 3. Kush e votoi përfaqësuesin e maxhorancës “mamuthi i korrupsionit” te Banka e Shqipërisë? Fitoi “mamuthi i korrupsionit” me votat e këtyre që i bashkuan me maxhorancën.Salih metaj e votoi mamuthin e korrupsionit anastaz anjelin kete votoje salih karaxhic berisha po te doni i kam te dy bashke ne foto

     1. Jo vetem po sheh veten ne pasqyre, por i duket vetja si Berisha Jorgo sumeshpuarit. Sheh endrra me sy hape dhe me ate mikun qe i ka hyre nga pas

     2. Ore e kam fjalen per Berishen, po te thom.

      Mos u improvizo kot psikolog.

  1. Rampjellje jorgo pse cuditesh ti je nje nga ata. Dil ne shesh edhe ti, doktori eshte zemergjere nuk te perze , mbase ka nje fije shprese edhe tek ti, protesto qe te kesh nder atdhe dhe fe. Fjale te huaja per rampjellsat….

     1. Po une s’shkova ne protesten e 12 Nentorit.

      Madje mbaj mend fiks qe ne ate kohe ju thashe egzaktesisht sa ne vijim:

      “Me kar ne byth do shkoni, me kar ne bythe do te ktheheni!”

   1. Po c thua o jorgoziu. Nenori qe nje demonstrim paqesor shume i madh, nuk ishte per lufte, pse lodheshkot, nuk ben gabime amatoresh doktorri. Eshte i vjeter ne zanat. Kadal kadal jorgo, ki durim, pastaj ju ne fitore jeni. Deri ne 2025 ua shiti lulushi., Rri i qete ha suvlakun agush

    1. Doktori po e ben si ai qe bertiste “ujku, ujku”. Doktori dhe spiuni I.M.

     Shume gjynah per ju qe i shkoni pas.

     Vella, ne na ka rene taksirati te jemi ketu edhe per nja 3-4 mandate.

     1. Shanset kane qe 2025 e keni te teren. Pse merzitesh 12 vjet leket vu rames ti ha suvlakin

      Ju genjeheni me pako gje.

      Respekte atij cervenakes se po gjunte per lek tamam,per shuuuuuume leke, jo per vend pune apo 1 sufllaqe dita.

      Rri me suvlak ti

 4. Edvini tall 🍌 me saliun dhe analistet qe lepijn sumen e saliut . Saliu me mitingjet kunder shpalljes non grata dhe antiperendimore ben thjesht zhurme kunder kandidaturave alternative te z Basha dhe Alibeut .Edi kryeminister deri me 2030 ,uhet te vazhdoje me ndertim portesh, aeroportesh,autostradash zhvillim per krejt kombin shqiptar.

  1. Kandidatura alternative kapllani trimi vetem ne ballsh, xhepat plot me temderat e rames, fli te keqen se endrra jane edhe dalinkap

  2. Per ke popull mund te na e tregosh,se populli shqiptar po firon nga dita ne dite dhe nga ky “zhvillim ” i deritanishem,populli qe ka ngel nuk po sheh gje te mire,te mirat jane vetem per disa qe nuk jane popull,i duket vetja “ajke”.
   Perfundimisht,popullit te tkurrur,i ka mbete vetem me la borxhet brez pas brezi.
   Mjaft te jete i kenaqur jorgoja,pa te tjeret,skllever jane sa kohe durojne te padurueshmen.
   I meritojme te gjitha!

  1. Jorgo te ka ik niveli per lesh. Pse kaq.dobet. je emotive. Nuk te hedh protesta nga pushteti. Qetesohu xhan

  2. dhjetor.1990 i bie 32 vjet o jorgo.

   Pas renies se diktatures Berisha cenoi sigurine kombetare,!!!!
   keto as pleqte e lagjes sime qe votojne qe ne 6 00 per ps nuk i besojne. Por mund ti besojne lacat qe kan mbush patronazhistet. Janee.rende.se pleqte. Debila komplet. Sic i duhen rames.
   E te mendosh qe shqiperine ne nato e futi berisha, por paska cenu sigurine kombetare me futjen ne nato….
   Rende jorgo rende

   Mos harro ilacet para se te flesh gjume

   1. Ju PD-istat jeni aq rrota kari, (nuk e kam personale me ty), sa besoni se Berisha coi Shqiperine ne 97-en per te ndihmuar vellezerit Kosovare. Dhe nuk shikoni traun qe po ju qit syte, qe ai ishte totalisht i koordinuar me Milloshevicin: modeli i skemave piramidale i ardhur direkte nga Serbia, thyerja e embargos, kalimi i vendit ne kaos, etj, etj, etj…

    Mjafton nje tetraplegjik nga nje plumb qorr ne 97-en qe Berisha yt te digjet ne ferr bashke me budallallekun tend.

    1. Jorgo nqs vërtet e beson atë çfarë ke shkruar në këtë koment, vërtet që qenke i rëndomtë, njëlloj si parazitët e tjerë patronazhistë, të roftë e shkruara e bukur pa thelb.

    2. Shanset kane qe 2025 e keni te teren. Pse merzitesh 12 vjet leket vu rames ti ha suvlakin

     Ju genjeheni me pako gje.

     Respekte atij cervenakes se po gjunte per lek tamam,per shuuuuuume leke, jo per vend pune apo 1 sufllaqe dita.

     Rri me suvlak ti

 5. Ke polici ate qe mbjell e korre hashash

  Ke polici ate qe bashkepunon haptas me krimin

  Ke polici qe hedh helm ndaj protestuesve dhe stepet nga horrat me makina me xhama te zinj

  Ke polici ajo qe oraganizon trafiqet.

  Te gjithe ne shesh me 6 dhjetor

  1. Patjeter, jorgo ha suvlakun ndaj lesson bajga… spo mushim dot makinen me.nafte na ze frika.kur dalim nga shpia , proteste e ca proteste me gjithe familje do.dal!

   Na ka ven perfund rama, rasti spret ose na..ori frymen. Te pakten po dola ska ca me.ben ,firmosim2 here ne dite.ne pune mengjes dhene ora 4. 2 veta punojme.dhe kemi 10 patronazhiste qe marrin rrogen kot

   Tek lryeministria.do shkoj te ze rradhe qe ne 11

   1. Pa dashur te paragjykoj familjen tende se ajo s’ka lidhje, por ti personalisht me kar ne bythe do shkosh dhe me kar ne bythe do kthehesh.

    Dhe s’ka asgje te keqe se ndoshta keshtu te pelqen.

    Nuk te paragjykoj.

     1. Une jam patetik?! I don’t think so!

      Realiteti eshte i tille. Une thjesht e ngjyros.

 6. Aman te keqen sali. Mos bej rremuja. Si ato te 7 korrikut dhe 12 nentorit. Se nuk ka me polic te gatshem. Nga druri qe u dhe heren e fundit.

  1. Mos ki dert asmje rremuje. Thjesht vote publike kunder rames ne sy te Europe’s. Rama sperfaqeson me askend

 7. NE DALTE 6 TE GJITHE NE SHESH PARA KRYEMINISTRISE .
  KURVAVE TE SEKTIT MAVI DUHET TU DRIDHEN LEQET E KEMBEVE

 8. Rroft Sali Berisha me gjith ata qe e quajn veten Shqiptar.Robt ku ti keni ju qe i shkoni pas Edi Rames.jeni mesuar ju qe edhe grat te ja u shkerdhej Rama e te ndiheni krenar o maskarenj te PS.

 9. Kjo është ti kujtosh atij pafuqinë që ka, impotencën fizike dhe mbi të gjitha vdekjen e mekanizimit të shantazhit që ai ka përdoru 30 vite në politikë, dhuna mbi kundërshtarin.

  Ai është sot një plak i vetmuar që nuk ngre dot pantallonat e veta, ndërsa këta e këshillojnë “mos të ushtrojë dhunë”. Nuk besoj se ka gjë që e xhindos më shumë.

 10. Sikur të kishte bërë mrekullitë në rritjen e nivelit të jetesës në Shqipëri, të kishte shkatëruar të gjitha bandat e mafies së drogës, të kishte krijuar në shoqërinë shqiptare një solidatitet patriotik, të kishte realizuar me sukses qoftë edhe një vepër të vetme të rëndësishme për punësimin e shtimin e pagave a pensioneve e rritjen e eksporteve në këto 9 vite të pushtetit të tij absolut, Rama duhet të ndëshkohej vetëm për nxitjen e gjuhës rrugaçërore të komunikimit në Shqipëri.
  Duke i hedhur një sy palo komenteve me një gjuhë të ndyrë banale, shoh se një pjesë shumë e madhe e shqiptarëve, nga të dy krahët politikë, janë infektuar deri në palcë nga gjuha harbute e Ramës e kjo më duket më e keqja e qeverisjes së tij.
  Sa për objektin e këtij shkrimi, refuzimin e policisë që në Tiranë të mbahet një protestë në kohën kur do të vijne krerët e shteteve të Europës, kam këtë mendim.
  Së pari dua të theksoj se në botën demokratike, asnjë qeveri nuk mund ti ndalojë protestat
  Protesta të tilla janë mbajtur në shumë vende europiane e më gjërë edhe kundër mbledhjeve të G 7 apo G 20, por duke qenë se protestat rrezikojnë sigurinë, jo vetëm kombëtare por edhe ate ndërkombëtare, vendi mikpritës mer përsipër që ato të mos zhvillohen në teritorin e sigurisë ku do të mblidhen krerët e qeverive të huaja.
  Është e sigurtë që krerët e shteteve që do të vijnë në Tiranë, përveç forcave të sigurisë shqiptare, do të jenë të shoqëruara edhe nga forcat e sigurisë së vendeve të tyre, e bile e kondicionuar me situatën e luftës në Ukrainë, meqë Shqipëria është një vend antar i NATO-s, e ndodhet pranë një vendi problematik që quan mik Rusinë e Putinit e armik NATO-n, rreziku i ndonjë incidenti me pasoja të mëdha është shumë i madh.
  Nuk besoj që kjo mbledhje e shteteve europiane do të bëhej në Tiranë në datën 6 dhjetor, nëse opozita shqiptare do ta kishte caktuar më parë këtë datë si ditën e “protestës më të madhe të historisë shqiptare” , ashtu siç e cilëson Berisha.
  Është protesta që u shpall mbas lajmit për mbledhjen e qeverive europiane, e kjo në një farë mënyre do të interpretohet si një provokim ndaj Europës.
  Me aq sa mund të kuptohet nga rrjedha e ngjarjeve të fundit në Shqipëri, Z.Berisha duke parë që asnjë qeveri apo parti politike europiane nuk e ka mbështetur, kërkon që me këtë protestë të tregojë se nuk më doni ju, “po më do populli shqiptar” e është e natyrëshme që lëvizja e tij të konsiderohet me motive personale e jo kombëtare pasi dihet që shqiptarët janë populli më europian dashës.
  E dëgjova mbrëmë intervistën e stisur on line të Berishës me militantët e tij.
  Dukej se të gjitha pyetjet ishin seleksionuar thjeshtë që Berisha të mos dukej se po bënte monolog, por po bënte dialog me qytetarët.
  E vetmja pyetje që më tërhoqi vëmendjen , ishte pyetja kërkesë e një qytetari :
  “Përse Z.Berisha nuk e organizoni këtë protestë në Durrës, që do të ishte një rrugë e dy punë, edhe ndërkombëtarëve do tjua bënit të ditur se opozita nuk e pranon aferën e fundit me Portin e Durrësit, edhe atje të të nisë për të funksionuar mosbindja qytetare duke i bllokuar punimet e atij projekti tepër të dyshimtë ?”

  1. Demek o kar që shkruan bukur, faji i vetëm i ramës qenka fjalori i dhunshëm

   Me çfarë ke shkruar ti mut duhet me të hek njëë dru që të mos guxosh të bësh komente të tilla prej skuthi.

   Thelbi i komentit:

   Rama është i keq se ka fjalor të dhunshëm, Saliu është më i keq se nuk e do Perëndimi e europaa.

   Haron se 9 vjet rilindase, shqipëria u mbush me drogë në të 4 anët, parlamenti u mbush me kriminelë ordinerë, vjedhja e pronës publike është ngritur në sistem, pagat e pensionet kanë vlerë më pak se në vitin2005.

   Këta e shumë probleme të tjera janë arësyeja se pse njerëzit e mblështesin berishën, ndërsa plehra si ti e relativzoni të keqen vetëm te gjuha e dhunshme e edvinit.

   1. Në çdo vend të Europës ku janë zhvilluar mbledhje të krerëve të shteteve të saj, ka pasur protesta por asnjëherë nuk janë lejuar për shkaqe sigurie që qoftë edhe një grup i vogël protestuesish, të futen në teritorin e sigurisë, aty ku janë mbledhur qeveritë e huaja.
    Shqipëria u armiqësua me gjithë botën në kohën e diktatorit mizor Enver Hoxha, e lëvizja demokratike e dhjetorit të 1990, doli me parullën “ta bëjmë Shqipërinë si gjuthë Europa”
    Këtë kam kërkuar edhe unë në komentin tim, që Shqipëria të mos ribëhet delja e veçuar e Europës , për hir të kultit të individit të një politikani.
    Me parullën “vdekje e atyre që shesin Shqipërinë” dënoi diktatura enveriste me mijra shqiptarë, ndërmjet tyre edhe babain tim që pat dëgjuar BBC në shqip.
    E kam respektuar e vazhdoj ta respektoj Berishën si liderin që udhëhoqi lëvizjen demokratike për ta bërë Shqipërin si Europa, por a është këtu fjala për të mbrojtur Shqipërinë apo Berishën ?

    Nëse ti vlerëson më shumë kultin e Berishës sesa Shqipërinë, atëhere mund të them me plot gojën “vdeksh ti që nuk e do Shqipërinë”

  2. Dmth fajin e ka saliu, pse proteston ne dt 6 dhe jo ne 7 , te kryeministria dhe jo tek sheshi, ne tirane dhejo ne durres

   Ca te keqe ka te protestosh kur dihet boterisht qe rama eshte shok me vucic dhe protesta behet per vemendjen e publikut europian dhe politikaneve europian , per te treguar nje realitet te ndryshem nga ai we rama servir ne europe dhe amerike
   Apo kujton se ata e rruj shim pet te marre vesh te vertetetn ne shqiperi

 11. Komenti më i ndyrë. pa argumente kundër Berishës, dhe biles e mbyll me pyetjen se pse nuk bëhet në durrës protesta!!!!!

  Pse mos ta bëjmë në pidh të satëme?

  A vetëm problemi portit është në Shqipëri, apo sa mbaron një skandal plas tjetri e çdo tre ditë kemi një të ri, në Durrës do të protestojmë.

  1. Non grata ka marre urdher nga Beogradi per te shkaktuar trazira ne Shqiperi prandaj ngrefet si gjel po pidhin e Sheqeres do gjeje

    1. “Njohja që i ka bërë Kosovës, qeveria e Shqipërisë nuk është shumë e qartë. Berisha ka deklaruar që Shqipëria e njeh Kosovën si një entitet autonom brenda Serbisë. Ndërkohë që të tjerë, përfshi këtu kryeministrin Meksi, kanë kërkuar pa- varësinë e saj.”

     (Dokument i deklasfikuar. UNCLASSIFIED U.S. Department of State Case No. F-21iniK a AlThliiff13606).

     1. O kar copy-paste

      Kosova shpalli pavarësinë në 2008, pasi u çlirua në 1999, kur Berisha e Meksi ishin në Opozitë.

    2. Eshte poshtersi te tallesh me varferine . Ka shume pensioniste qe as grosh nuk hane dot .Te zente mallkimi i tyre

   1. Jo. Se ti sheh vetem ato qe te thote media kazan e rames. Mbi 20 mije te vdekur nga kovid sa nga keta iken per lesh per shkak te sistemit shendetesor?? Sa vdiqen ne shtepi . U be spitali si morg,

    Nejse ke dhe plot te tjere viktima nga duke fillu nga ata te shkretet
    qe u ra infarkt kur ju prishen shpite tek treni ,e ata qe vdesin ne burgje per shkak mos pagimi dritash … Ka plot te tjere qe kan
    vdek nga semundjet qe shkakton stresi i perditshem, me mijra tetjere qe iu eshte prish jeta dhe kan marre rruget.

    4 viktimat e llupos dhe kryetarit te ps ne mat malaj do ishin mjaft qe rama te mos bente me asnje abuzim…. Sic duket edhe pas 12 vjetesh rama ska pas koh me e fut berishen mren edhe kur i ka tefjitha veteme prokurore police
    shish gjyqtareklp.llgj ked pp, ild kpk kpa ambasadore , vucic alex sorros edhe prape thote fajin e ka saliu

    Nejse komenti jot i varfer nuk e meriton nje pergjigje te sakte, tekefundit cte duhet ty e verteta,ti jeton me suvlakin e perditshem

    1. SALIBANET… NE EKSTAZ. PARA PROTESTES.
     .
     .
     ME PSIKOILACE.. MBAS PROTESTES.
     .
     .
     OPO BENI C TE DONI. PROTESTA. TE DHUNSHME TE QETA.
     QEVERI NUK SHIKONI SA TE KENI NJE NON GRATA.
     OSE NJE… PA GRADA.
     ME PAK FJAL…..
     I MBARUAR.

     1. 6 Dhjetori esht kapitullimi i Edvin Rames para syve te Europs dhe mbare botes.

 12. “Miku juaj Saliu është vrasës, po mbështesni një derr”. Libri i Peter Lucas dhe historia e famshme e shprehjes “pas meje, qameti”Salih karaxhic berisha ne vitin 1996 shpellkare e cecene vazhdoni te shkerdheni mamat motrat vajzat tuaja per ta shtuar kete rrace te qelbur,ky eshte urdher i spiunit serbo rus salih metaj

   1. O lale kta thon rublat te pd kur rama ha e pi me vucic sot ti thua para 700 vjetesh. Kta sdine ca flasin me lale . kta jane pa memorje fare ,jane njeqelizor me lale

    1. Bythmuterit mavi te kellires rama jan hedhur ne sulm te terrbuar nga afrimi i fundit te rregjimit me te korruptuar ne Europe

 13. Këta tipa të sëmurë mendërisht, i shtyn urrejtja e tyre që të mendojë me mllef për prishjen e këtij gëzimi mbarë-shoqëror.

  Ata këtë natyrë e kanë pasion patologjik.

  Vërtetësisht, këta nuk e arrijnë dot këtë qëllim absurd, por, duke menduar në lajthim se ua kanë prishur festën bashkëkombasave, këtyre iu lehtësohet mllefi i tyre skizofrenik. Sepse, si rregull, këta tipa janë skizofrenë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *