• |
ide | kryesore

Meta reagon për protestën dhe sulmin ndaj Berishës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta me anë të një postimi në Facebook ka folur për protestën e zhvilluar më herët ditën e sotme teksa ka thënë se as shtetrrethimi e as provokimet dhe asnjë lloj pengese nuk e ndali dot manifestimin e shkëlqyer të shqiptarëve të vërtetë evropianë të angazhuar në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë, demokracisë e vlerave perëndimore.


Ai shkroi më tej se shqiptarët i treguan Europës se i përkasin vetëm asaj dhe nuk pajtohen me një regjim mafioz dhe hajdut që u vret shpresat dhe të ardhmen.


Postimi i plotë:

As shtetrrethimi, as provokimet dhe asnjë lloj pengese nuk e ndali dot manifestimin e shkëlqyer të shqiptarëve të vërtetë evropianë të angazhuar në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë, demokracisë dhe vlerave perëndimore.
Shqiptarët i treguan qartë Europës se i përkasin vetëm asaj dhe nuk pajtohen me një regjim mafioz dhe hajdut që u vret shpresat dhe të ardhmen!
Për një Shqipëri si gjithë Europa!
LIRI, DEMOKRACI!


8 Comments

  1. Po o Like floriri, prit edhe ti te behesh non-grata e ta shofesh europen me dylbi pastaj. Mir qe i mblodhi Saliu nja 300 veta se te ishte per ty as Monika nuk te vinte ne protest. E pam ate protesten tende me 9 veta ku 7 ishin badigardet e tu.

  2. Berisha te ket kujdes nga ky cop muti njeri. Berisha e di po i duhet per momentin nje mut i madh si Like floriri.

  3. Kur ai ka qenë në pushtet i ka bërë të gjitha këto. Duke filluar nga rrahja e Gramoz Pashkos dhe përdhunimi i familjarëve të tij më 1991, vetëm se ishte kritik i tij, e me radhë gjithë politikanët kundërshtarë me të në Partinë Demokratike, përfshi Eduard Selamin, Genc Pollon, Bashkim Koplikun, Dashamir Shehin, Preç Zogajn, Neritan Cekën, Arben Imamin, Edi Ramën, Bledi Gonxhen, Skënder Gjinushin, Kastriot Islamin e parë, Ndre Legisin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.