• |
ide | kryesore

(FOTOLAJM) Berisha me syze për të fshehur shenjat e grushtit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Dy ditë pas dhunës së ushtruar në protestën e 6 dhjetorit, Sali Berisha është shfaqur në zyrën e tij në selinë e PD me ish-Presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiç.

Ish-kryeministri shihet se mban syze dielli, pasi në fytyrën e tij ka ende shenja nga grushti i Gert Shehut, i cili e goditi teksa Berisha po marshonte së bashku me protestuesit në bulevard.

Kreu i PD ka deklaruara para ish Presidentit kroat, se personi që ishte zgjedhur për ta sulmuar është një informator i policisë kriminale.

“Personi i zgjedhur që do më godiste është informator i policisë kriminale, me të cilin është marrë një nga figurat më të zeza të historisë së shtetit shqiptar”, u shpreh Berisha.


24 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Bravo Jorgo, biles thuaj atij gazetarit, që titulli nuk duhej të ishte siç e kanë bërë “Berisha me syze për të fshehur shenjat e grushtit”, se edhe nga ana gjuhësore duket e tepruar, por në vend të fjalës “grusht”, mund të përdorej fjala “godditje”.

  2. Edhe un jam nje ish drejtor. Dhe tani pensionist. Do doja shume ta takoja berishen. Dhe te dal online ne tv duke loz domino me lexhenden.

   1. Loz me ramen dhe kokedhimen ne vuno se ashtu e kan lene, beheni tre veta me gjithe lapidar 4. Dor e forte.

    Te del pensioni xhaxhi? E njom me uje apo buke thate?

   2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O rrotë kari, domino luajnë ato që kanë punuar në kooperativa bujqësore, intelektualët si Dr Berisha rezik as nuk e njohin këtë lojë injorantësh e kalamajsh!

   1. Eshte nje student i imi ai me lart.

    Po filloj te delegoj detyrat. Kam nja 4-5 praktikante qe shkruajne ketu per mua.

    Une marr arragostat. Ata qofte tek tymi. Se sufllaqet jane shtrenjtuar.

 1. Pinoku me syze.
  Mshtrues ordiner.

  Pinoku hetues.
  Ta ben hetimin per 10 min.

  Pinoku gjykates.
  Ta ben gjykimin sipas interesit.

  1. Edhe kete ish kryeministrin, kush e di sa negociata dhe takime do jan ber. Per ti mbushur mendjen qe ta takoj 10 sek sa per dy foto me TE PADESHERIUARINe perndis.

   1. Ja qe gjithe bota e njeh per lider te opozites. Pse shqetesohesh sepse nuk shkon dot vizite ne shba??

    Ishte dhe sajmiri ne shtepine e bardhe me obamen vete, ai sajmiri nga ministrat me i miri, se mos e harron. Kontigjent burgu shkojne shume ne shtepi te bardhe.
    Batall i modh se nuk vete dot ne usa. Edhe ti nuk vete dot. Ske vize , po aplikove nuk e merr.

    Por kjo eshte pjese politike , ndryshon si te vije.

    Mos u cydit kur ta inaguroje rama kryeminister ne burg. Skan bese amerikanet

 2. Pra, gjithmonë me logjikën e tyre, Shehu mund të ketë pasur ndonjë pakënaqësi me Shkëlzenin, të cilin e ka hasur kaq herë në xhami (aq më tepër që një e afërme e tij ishte pastruese në familjen Berisha) dhe ia ka nxjerrë të atit të Shkëlzenit, Saliut, duke e goditur me grusht në publik.Qenka mire me shendet spiuni salih metaj berisha

 3. O njerez. Pse beni sikur nuk e kuptoni. Nuk ka te ardhme me kete te debuarin.
  Nuk ka justifikim ne disfatat qe do vijn.
  Po edhe sikur te ndodh e pamendueshmja e pamundura e pabesueshmja e paimagjinushmja. Dhe te fitoj zgjedhjet pd. E keni e iden se cfar izolimi do keni????? E kuptoni se ne cfar ngerci do futet qeveria juaj??? Apo s ka gje do ja dalim me forcat tona. Do bejm si do bejm. Bar do ham, se jemi mbi pesh. Fanar ndricues. Do ecim ne shtigje te pa shkelura. etj…etje….

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O rrotë kari në maj ka mbaruar ajo punë, Edi rama nuk do të jetë më kryeministër.

 4. akoma nuk ka ngordhur ky plaku serb?
  o bushter serbe ca do me ne politike?
  heren tjeter nuk do kesh vetem me nje grusht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *