• |
ide | kryesore

Zbulohet fjala më e kërkuar në Google për vitin 2022

-Instant, Lajme, Të fundit

Loja puzzle “Wordle” ka qenë fjala më e kërkuar në Google këtë vit. Kjo lojë u jep njerëzve gjashtë mundësi për të marrë me mend një fjalë me pesë shkronja. Ajo ka lënë në vend të dytë kërkimin për Kupën e Botës në Britani. Vdekja e Mbretëreshës Elizabeth u rendit e treta në statistikat e Vitit të Kërkimit të Google. Ajo u ndoq nga lufta në Ukrainë dhe testet mbi Covid.


Ngjarja më e kërkuar e këtij viti ishte padyshim vdekja e Mbretëreshës, pastaj Ukraina dhe lija e majmunëve. Filmi më i hulumtuar ishte Encanto i Disney. Ndërsa Kupa e Botës ngjalli më shumë interes në mesin e sportdashësve.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.