• |
ide | kryesore

Primaret, të dielën balotazhet në 5 degë të PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
PD

Partia Demokratike do të zhvillojë nesër, balotazhet e Primareve për Kryetarë Bashkie në 5 degë të vendit.


Në një njoftim për mediat, PD bën me dije se zgjedhjet do të zhvillohen në Mat, Dibër, Fier, Mirditë dhe Librazhd.


Procesi i votimit do të hapet ne orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00. Nëse në orën 18.00 do të ketë anëtarë të PD që ende nuk kanë votuar, Qendrat e Votimit nuk do të mbyllen derisa të ketë votuar edhe personi i fundit.

Njoftimi i PD-së:

Ditën e diel do të zhvillohet raundi i dytë (balotazhet) e Primareve për kandidatët për Kryetarë Bashkie të Partisë Demokratike të Shqipërisë në 5 degë.

Mat
Dibër
Fier
Mirditë
Librazhd


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *