• |
ide | kryesore

Protestë në Mal të Zi, përplasje me policinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbrëmjen e sotme janë shënuar incidente në Kuvendin e Malit të Zi, ku një grup të rinjsh kanë sulmuar policinë, dhe kanë thyer disa nga xhamat e institucionit.


Vijesti shkruan se pasi u njoftua se kuvendi kishte përfunduar, një grup të rinjsh sulmuan policinë, thyen gardhin dhe qëlluan në drejtim të Kuvendit. Sulmi ndaj policisë është bërë me Spray piper.Turma ka hedhur objekte drejt policisë, janë dëgjuar edhe shpërthime fishekzjarrë. Ndërkohë që Policia u përgjigj me sprej piper dhe granata trullosëse.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *