• |
ide | kryesore

Nis shembja e pallatit në rrugën Myslym Keta, banorët nxirren pa gdhirë nga shtëpitë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ka nisur shembja e pallatit nr.4 në rrugën “Myslym Keta” në Tiranë. Fabromat e IKMT-së kanë nisur ta shembin, pa pritur vendimin e sotëm të gjykatës. Ende pa gshirë ende banorët kanë dalë poshtë pallatit të rrethuar nga dhjetëra efektivë policie.

Banorët kanë thënë se nuk është bërë asnjë akt ekspertimi privat që ka nxjerrë pallatin me shkallën e dëmtimit DS2. I pranishëm gjatë kësaj përplasjeje mes banorëve dhe autoriteteve ka qenë edhe deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, i cili ka bërë me dije se një prej qytetarëve që banon në këtë pallat, ka humbur jetën për shkak të tensionit.


7 Comments

    1. Cfaredo qe te jene, jane te pabese maskarenj dhe kriminele. Se sbehemi ne si ju sdo te thote se jemi mace.
      Nje gje esht e sigurt Karma always works,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *