• |
ide | kryesore

Pesë të vdekur nga të shtënat me armë në Toronto të Kanadasë

-Instant, Lajme, Planet


Pesë persona u vranë dhe një tjetër u plagos dje, të dielën. Plagosja ndodhi në një incident me armë zjarri në Toronto, në Kanadanë lindore, njoftoi policia. Sulmuesi gjithashtu ka rënë i vdekur pas një shkëmbimi zjarri me forcat e rendit.
Jim McSween, kreu i policisë lokale, u tha gazetarëve se incidenti ndodhi në një ndërtesë banimi. Blutë po hetojnë rrethanat e ngjarjes.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *