• |
ide | kryesore

Jenna Ortega flet për sezonin e dytë të ‘Wednesday’

Paparazzi, SliderJenna Ortega është gati për Wednesday Addams 2. Aktorja deklaroi se është duke menduar për sezonin e dytë të serialit në një intervistë në tapetin e kuq të Golden Globes 2023.”Personalisht do të doja ta shihja serialin pak më të errët,” tha Jenna. “Të përqafonte aspektin horror pak më shumë.”

Jenna ishte e nominuar për aktoren më të mirë televizive në një serial muzikor/komedi së bashku me Quinta Brunson të Abbott Elementary, Jean Smart nga Hacks, Selena Gomez të Only Murders in the Building dhe Kaley Cuoco.

Ajo  zbuloi se ” sapo ka filluar shkrimi i skenarit por “nuk e ka idenë” drejtimin që do të marrë shfaqja në sezonin e dytë. Për sa i përket sezonit të parë, Ortega  pranoi se e gjithë përvoja e së mërkurës ka qenë e bukur. “Unë jam një nga njerëzit e paktë me fat përreth që mund të kem një punë që më përmbush”, tha Jenna. “Është shansi im për të shpëtuar dhe për të ndërtuar këta personazhe komplekse. Për t’u dhënë atyre jetë në ekran.”

Në një intervistë të veçantë me ENews, aktorja u ndal tek nominimi i aktorëve latin në Globes 2023. “Është e pabesueshme! Ndjehem sikur kam parë Hollywood-in të hapë dyert gradualisht dhe të shoh më shumë latinë në rolet kryesore. Ana de Armas, Anya Taylor-Joy dhe Selena. Ndihem shumë e përmbushur”, u shpreh Jenna. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *