• |
ide | kryesore

Jenna Ortega heq dorë nga vazhdimi i “Scream”

Paparazzi, SliderJenna Ortega ka vendosur të mos e përsërisë rolin e saj si Tara Carpenter për Scream VII. Sipas raporteve të shumta, largimi i Ortegës nga filmi i ardhshëm ishte në punë  përpara se të fillonte greva SAG-AFTRA.

Për Deadline, një burim ndau se për shkak se Scream VII nuk ka ende një skenar, planifikimi për xhirimet do të binte ndesh me projektet e Ortega që do të kthehen në prodhim tani që greva e SAG ka përfunduar. Aktorja është rikthyer tashmë në xhirime për të përfunduar Beetlejuice 2 dhe shfaqjen teatrale të filmit Labor Day. Në prill, ajo do të udhëtojë në Irlandë për të filluar xhirimet e sezonit 2 të serialit Wednesday të Netflix, i cili pritet të vazhdojë gjatë verës.

Lajmi për largimin e Ortega-s vjen një ditë pasi Spyglass Media konfirmoi largimin Melissa Barrera – e cila u shfaq si Samantha Carpenter në Scream and Scream VI të vitit 2022 – pasi ajo mbrojti një armëpushim në Gaza. Barrera ka kaluar një muaj e gjysmë të fundit duke treguar mbështetjen e saj për kauzën palestineze dhe duke ndarë informacione rreth situatës në Gaza, duke përfshirë rishpërndarjen e postimeve dhe artikujve në Instagram që përshkruan sulmet e forcave izraelite si “gjenocid dhe spastrim etnik” dhe duke iu referuar Izraelit si një “tokë e kolonizuar”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *