• |
ide | kryesore

Meta: Rama i përfshirë në aferën “McGonigal”, SPAK duhet të kishte nisur hetimet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta: Rritja ekonomike e Shqipërisë pritet të ngadalësohet në vitin 2023

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dalë sot në një konferencë për mediat, ndërsa i bëri thirrje SPAK që të nisë hetimet për çështjen ‘McGonigal’.


Meta tha se ky është një skandal që provon korrupsionin e Ramës, ndërsa i kërkoi qytetarëve që të bashkohen më 11 shkurt në protestën kundër kësaj qeverie.


“SPAK duhet të kishte nisur hetimet për këtë skandal, që provon akuzat konkrete ndaj Ramës, që e ka shndërruar institucionin që çerdhe korrupsioni. Duke realizuar një goditje me thikë në zemër Shqipërisë. Është kjo arsyeja se pse Shqipëria nuk ka bërë përparim ndaj luftës kundër korrupsionit. Ndaj bashkëndaj të njëjtin qëndrim me Prokiç e cila me shumë të drejtë se Shqipëria ka ngelur në vend në luftën kundër korrupsionit. Ftoj shqiptarët, të bashkohen në 11 shkurt në orën 12:00 në protestën kombëtare.”, tha Meta.


5 Comments

  1. Non Grata ishte kthyer ne biznes nga Rama/Kim.

    Jam me dhjetra biznesmene qe u eshte bere presion se do i shpalli amerika non grada prandaj duhet te paguajne, do dalin perdite gjera te tilla.

  2. ska asnje akuze per Edi Ramen nga gjykata amerikane o katunar cepani Te erdhi dita te shkosh ne burg dhe kete do e marresh shume shpejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.